Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Rudolf Kusý bude stíhaný na slobode

Podľa Najvyššieho súdu SR dôkazy naznačujú, že skutok sa stal. Nič však nenasvedčuje, že by chcel ovplyvňovať svedkov.


Bývalý starosta bratislavskej mestskej časti Nové mesto a kandidát na primátora Bratislavy Rudolf Kusý bude stíhaný na slobode. Rozhodol o tom dnes senát Najvyššieho súdu SR, keď zamietol sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti nevzatiu obvineného do väzby. Dnešné rozhodnutie súdu je právoplatné.

Podľa Najvyššieho súdu SR dôkazy naznačujú, že skutok sa stal. Nič však nenasvedčuje, že by Rudolf Kusý chcel ovplyvňovať svedkov. „Pokiaľ by v priebehu konania k niečomu takému prišlo, nič nebráni prokurátorovi opätovne podať návrh na väzbu,“ uviedla predsedníčka senátu.

Kusý je obvinený z prijímania úplatku, pričom prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry pre neho navrhoval väzbu pre hrozbu možného ovplyvňovania svedkov. Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku ho však v sobotu 19. novembra nevzala do väzby a prepustila zo zadržania. Prokurátor proti rozhodnutiu podal sťažnosť.

TASR

Podľa medializovaných informácií zobral Rudolf Kusý úplatok 150-tisíc eur v rámci stavebného konania, o ktorom rozhodoval ako starosta Nového Mesta. Konkrétne išlo o podpísanie územného rozhodnutia na výstavbu bytového domu v lokalite Vlárska na bratislavských Kramároch.

Kusého zadržala polícia už v októbri 2020 a tri noci strávil v cele predbežného zadržania. Obvinený bol zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. Obvinenie súviselo s tromi developerskými projektmi v mestskej časti, pri ktorých mal starosta podľa obvinenia spôsobovať prieťahy v stavebnom konaní a blokovať výstavbu. Jeho obvinenie však neskôr prokuratúra zrušila.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť