Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Novým meme hrdinom sa celkom nečakane stal americký senátor za štát Vermont Bernie Sanders. Toho novinári na inaugurácii prezidenta Joea Bidena zachytili sediaceho s originálnymi vlnenými rukavicami. Fotografia sa začala šíriť rýchlosťou blesku a ľudia Bernieho pomocou Photoshopu vložili do rôznych známych historických fotiek, filmových scén či klasických obrazov.

Profimedia

Tam to ale neskončilo. Ako píše aj portál Edition, Sandersove pletené palčiaky sa totiž stali objektom záujmu ľudí. Kontaktovali teda 42-ročnú učiteľku Jennifer Ellis, ktorá rukavice uplietla, s tým, že by aj oni chceli jeden pár. Jennifer sa pleteniu venuje len vo svojom voľnom čase, takže obrovský záujem o jej rukavice ju naozaj prekvapil. Vyjadrila sa, že ju len mailom kontaktovalo okolo 13-tisíc ľudí so žiadosťou o podobné palčiaky.

https://www.instagram.com/p/CKWj7rIF36Z/

Jennifer ešte mala na sklade niekoľko kusov, ale veľmi rýchlo sa všetky rozpredali. „Ďakujem za obrovský záujem o Bernieho rukavice,“ napísala Jennifer na Twitteri. „Som polichotená, že si ich Bernie vzal na inauguráciu. Bohužiaľ, už žiadne iné rukavice na predaj nemám.“ Priaznivcov ale odkázala na iných remeselníkov, ktorí vyrábajú veľmi podobné rukavice. Záujemcovia ich môžu objaviť aj na iných stránkach, kde sa predávajú za 85 dolárov (cca 70 eur).

https://www.instagram.com/p/CKdwIH-FHIM/

Bernie Sanders dostal tieto originálne rukavice od Jennifer pred niekoľkými rokmi ako darček. Sú vyrobené z recyklovanej vlny a podšité flísom z recyklovaných plastových fliaš. Jennifer vyhlásila, že je jej ľúto, že ľudí musí sklamať, ale že sama nedokáže vyrobiť tisíce ďalších palčiakov pre nadšených záujemcov.

Navyše podľa nej išlo o darček, ktorý mal byť jedinečný a originálny. Samotný Sanders si zo žartov na svoj účet vôbec ťažkú hlavu nerobí. Vyjadril sa dokonca, že ho viaceré memečká dobre pobavili. Na svojom instagramovom účte spropagoval aj tričko so svojou podobizňou.

https://www.instagram.com/p/CKcuQT8H4Qt/


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť