Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Rumunsko vydalo Slovensku dvoch členov sereďského drogového gangu

Roman Č. a Roman K. sú stíhaní pre pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovú trestnú činnosť.


Rumunsko vydalo Slovenku na základe Európskeho zatykača na trestné stíhanie členov sereďského drogového gangu Romana Č. a Romana K.

Informuje o tom Policajný zbor SR na sociálnej sieti s tým, že dvojica bola na úteku od roku 2019. Obaja muži sú stíhaní pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

„Obaja mali dlhodobo páchať drogovú a násilnú trestnú činnosť ako členovia zločineckej skupiny zo Serede. Ich revírom mali byť najmä Trnavský a Bratislavský kraj,“ uviedla polícia. Po svojom úteku zo Slovenska sa Roman Č a Roman K. podľa polície dlhodobo zdržiavali na Ukrajine.

„Pohybovali sa pod falošnou identitou, mali pri sebe viaceré falošné doklady totožnosti. Navyše boli veľmi opatrní a podozrievaví. Preto ich bolo veľmi náročné monitorovať,“ informovala polícia. Z dôvodu vojnovému konfliktu sa však dvojica rozhodla krajinu opustiť a odísť do Európskej únie. Zadržať sa ich podarilo v spolupráci s útvarom cieľového pátrania v Rumunsku 13. apríla v meste Satu Mare.

Rumunský súd vzal hľadaných 15. apríla do väzby a začalo rozhodovanie o ďalšom postupe v súvislosti s ich vydaním na Slovensko. „Dnes boli z Rumunska dopravení na územie SR pre účely trestného konania. Na extradičnom procese participovali policajti z Národnej ústredne SIRENE a Útvaru osobitného určenia (Lynx Commando),“ dodala polícia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť