Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Vodič z Moskvy sa rozhodol na cestách prevetrať svoju novú mašinu a postaral sa tým o senzáciu. 33-ročný Rus, o ktorom informovalo aj BBC, sa totiž vozil v replike Batmobilu. Odstavené vozidlo, ktoré nemalo ani poznávacie značky, zadržala polícia kvôli podozreniu, že nezodpovedá predpisom o bezpečnosti na cestách.

Profimedia

Tri priestupky

Potvrdila to aj podrobnejšia kontrola vozidla. Podľa BBC batmobil nebol vyrobený v továrni a ani nebol zaregistrovaný na úradoch. Masívne čierne vozidlo taktiež nebolo certifikované ako cestné. Skonfiškovali ho preto s odôvodnením, že jeho rozmery prekročili povolené normy.

Neobvyklý dopravný prostriedok sa podobá na voz z filmov Batman vs Superman a Suicide Squad. Majiteľa vyšetrujú za tri priestupky súvisiace s daným autom. Čaká ho teda pravdepodobne aj mastná pokuta.

Podobá sa na auto z USA

Podobné vozidlo bolo nedávno predané na ruskej webovej stránke Auto.ru, ktorá sa zaoberá obchodovaním s automobilmi. Bolo údajne privezené z USA do Ruska v roku 2018, kde mu boli pridané ďalšie funkcie vrátane novej elektroniky.

Ruské obchodné spravodajské stránky informovali, že jeho cena sa vyšplhala na konci roka 2019 na výšku 55 miliónov rubľov, čo je približne 745 000 eur.

Meno majiteľa nebolo odhalené, rovnako ako nebolo dokázané, že by vozidlo používal na boj proti zločinu. Je možné, že to bolo na menej vznešené účely…

Zdroje: BBC


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť