Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Len pred nedávnom sme ti na EMEFKA priniesli článok o tom, ako chce americký štát Michigan motivovať ľudí k očkovaniu proti koronavírusu. Tamojšia firma, ktorá predáva marihuanu, dá každému zaočkovanému joint zadarmo. Zdá sa ale, že motivovať chcú aj v Rusku, hoci nie marihuanou. Ako píše portál LADbible, ruskí občania, ktorí sa nechajú zaočkovať v Moskve, dostanú zdarma zmrzlinu.

Úrady tým chcú ľudí povzbudiť k tomu, aby sa dali očkovať, keďže podľa posledného prieskumu tak plánuje urobiť len 38 % občanov. Očkovať sa bude vakcínou Sputnik V, ktorá bude pravdepodobne onedlho dostupná aj na Slovensku a v iných európskych štátoch. Spočiatku sa k Sputniku V mnohé štáty stavali skôr rezervovane, keďže Rusi preskočili niekoľko dôležitých fáz vo vývoji vakcíny.

Shutterstock

Prvé štúdie ale ukazujú, že látka má efektívnosť viac ako 90 %. Faktom ale je, že tieto závery ešte musia preskúmať nezávislí odborníci. Rusko má tejto vakcíny dostatok, ale problém je, že ľudia o ňu príliš nemajú záujem. Aj preto sa ich teda rozhodli motivovať sladkou zmrzlinovou pochúťkou. Dúfajú, že sa tým aspoň trochu zrýchli proces očkovania, ktorý je momentálne veľmi pomalý.

Podľa analytika Alexandra Dragana bude trvať ešte niekoľko mesiacov, kým Rusko začne očkovať skutočne masovo. Do boja proti antivaxerom sa pustili aj v iných štátoch a pomocou informačnej kampane a vedeckých argumentov sa snažia vyvracať fámy a hoaxy, ktoré sa s očkovaním spájajú. Kampaň beží už aj na Slovensku a zapojili sa do nej známe mená z umeleckého, športového aj vedeckého sveta. Navyše sa v rôznych štátoch začínajú spomínať rôzne benefity, ktoré by zaočkovaní mohli dostať. Uvidíme, či sa nejakých dočkáme aj u nás.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť