Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Len pred nedávnom sme ti na EMEFKA priniesli článok o tom, ako chce americký štát Michigan motivovať ľudí k očkovaniu proti koronavírusu. Tamojšia firma, ktorá predáva marihuanu, dá každému zaočkovanému joint zadarmo. Zdá sa ale, že motivovať chcú aj v Rusku, hoci nie marihuanou. Ako píše portál LADbible, ruskí občania, ktorí sa nechajú zaočkovať v Moskve, dostanú zdarma zmrzlinu.

Úrady tým chcú ľudí povzbudiť k tomu, aby sa dali očkovať, keďže podľa posledného prieskumu tak plánuje urobiť len 38 % občanov. Očkovať sa bude vakcínou Sputnik V, ktorá bude pravdepodobne onedlho dostupná aj na Slovensku a v iných európskych štátoch. Spočiatku sa k Sputniku V mnohé štáty stavali skôr rezervovane, keďže Rusi preskočili niekoľko dôležitých fáz vo vývoji vakcíny.

Shutterstock

Prvé štúdie ale ukazujú, že látka má efektívnosť viac ako 90 %. Faktom ale je, že tieto závery ešte musia preskúmať nezávislí odborníci. Rusko má tejto vakcíny dostatok, ale problém je, že ľudia o ňu príliš nemajú záujem. Aj preto sa ich teda rozhodli motivovať sladkou zmrzlinovou pochúťkou. Dúfajú, že sa tým aspoň trochu zrýchli proces očkovania, ktorý je momentálne veľmi pomalý.

Podľa analytika Alexandra Dragana bude trvať ešte niekoľko mesiacov, kým Rusko začne očkovať skutočne masovo. Do boja proti antivaxerom sa pustili aj v iných štátoch a pomocou informačnej kampane a vedeckých argumentov sa snažia vyvracať fámy a hoaxy, ktoré sa s očkovaním spájajú. Kampaň beží už aj na Slovensku a zapojili sa do nej známe mená z umeleckého, športového aj vedeckého sveta. Navyše sa v rôznych štátoch začínajú spomínať rôzne benefity, ktoré by zaočkovaní mohli dostať. Uvidíme, či sa nejakých dočkáme aj u nás.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje