Rusi chcú motivovať ľudí k očkovaniu. Každý zaočkovaný dostane zdarma zmrzlinu

Na zaočkovaných čaká sladká odmena.

Zdroj: Shutterstock

Len pred nedávnom sme ti na EMEFKA priniesli článok o tom, ako chce americký štát Michigan motivovať ľudí k očkovaniu proti koronavírusu. Tamojšia firma, ktorá predáva marihuanu, dá každému zaočkovanému joint zadarmo. Zdá sa ale, že motivovať chcú aj v Rusku, hoci nie marihuanou. Ako píše portál LADbible, ruskí občania, ktorí sa nechajú zaočkovať v Moskve, dostanú zdarma zmrzlinu.

Úrady tým chcú ľudí povzbudiť k tomu, aby sa dali očkovať, keďže podľa posledného prieskumu tak plánuje urobiť len 38 % občanov. Očkovať sa bude vakcínou Sputnik V, ktorá bude pravdepodobne onedlho dostupná aj na Slovensku a v iných európskych štátoch. Spočiatku sa k Sputniku V mnohé štáty stavali skôr rezervovane, keďže Rusi preskočili niekoľko dôležitých fáz vo vývoji vakcíny.

Shutterstock

Prvé štúdie ale ukazujú, že látka má efektívnosť viac ako 90 %. Faktom ale je, že tieto závery ešte musia preskúmať nezávislí odborníci. Rusko má tejto vakcíny dostatok, ale problém je, že ľudia o ňu príliš nemajú záujem. Aj preto sa ich teda rozhodli motivovať sladkou zmrzlinovou pochúťkou. Dúfajú, že sa tým aspoň trochu zrýchli proces očkovania, ktorý je momentálne veľmi pomalý.

Podľa analytika Alexandra Dragana bude trvať ešte niekoľko mesiacov, kým Rusko začne očkovať skutočne masovo. Do boja proti antivaxerom sa pustili aj v iných štátoch a pomocou informačnej kampane a vedeckých argumentov sa snažia vyvracať fámy a hoaxy, ktoré sa s očkovaním spájajú. Kampaň beží už aj na Slovensku a zapojili sa do nej známe mená z umeleckého, športového aj vedeckého sveta. Navyše sa v rôznych štátoch začínajú spomínať rôzne benefity, ktoré by zaočkovaní mohli dostať. Uvidíme, či sa nejakých dočkáme aj u nás.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Život s mačkami je jedna veľká komédia. Presvedčia ťa o tom tweety ich majiteľov (2. časť)


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME