Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Ruska nazvala Zelenského fešákom. O pár dní ju zatkli a musela zaplatiť niekoľko tisíc

Dôchodkyňu nahlásili hneď traja vlastenci.


Staršia Ruska dostala pokutu 40 000 rubľov (vyše 440 eur) za „diskreditáciu ruských ozbrojených síl“ tým, že Volodymyra Zelenského označila za „pekného mladého muža so zmyslom pre humor,“ uviedla ruská stránka Memorial Center.

Oľgu Sleginovú (70) moskovský súd potrestal za to, že v decembri vyjadrila pochvalný komentár na adresu ukrajinského prezidenta. Podľa ruskej ľudskoprávnej organizácie dôchodkyňa viedla rozhovor s inou ženou v zdravotnom stredisku v meste Naľčik na juhu Ruska, keď zrazu vyslovila poznámku o 45-ročnom prezidentovi. Okrem toho, že pochvália jeho vzhľad, podotkla, že Zelenskyj, ktorý predtým pracoval ako herec a komik, má dobrý zmysel pre humor.

Rusko pokutovalo ženu 440 eurami za to, že Zelenského nazvala fešákom
Profimedia

O pár dní ju zatkli za porušenie zákona o cenzúre, keď ju niekoľko ľudí nahlásilo miestnym úradom. Zákon o cenzúre zaviedla ruská vláda počas prebiehajúcej vojny s Ukrajinou.

Podľa rozhodnutia porušila článok 20.3.3 Kódexu o správnych deliktoch, v rámci ktorého môžu súdy ukladať vysoké pokuty „fyzickým a právnickým osobám za diskreditáciu ruských ozbrojených síl a ich operácií“.

Určite si prečítaj:

Ideálny spolujazdec? Pre túto Rusku je to jej medveď

Dôstojník, ktorý Oľgu zatýkal, jej povedal, že nemá právo chváliť Zelenského, pretože „je náš nepriateľ“. Žena bola vypočutá a požiadaná podpísať dokument, ktorý si nemohla poriadne prečítať kvôli šedému zákalu. Nerozumela, čo sa s ňou deje, a chcela to mať čo najskôr za sebou.

Rusko pokutovalo ženu 440 eurami za to, že Zelenského nazvala fešákom
Shutterstock

Spomínaný zákon okrem iného sankcionuje „falošné správy“ pod trestom odňatia slobody až na 15 rokov. Za nepravdivé informácie považuje všetky, ktoré sa nezhodujú s oficiálnymi vyhláseniami Ruska o invázii na Ukrajinu. Podľa zákona hrozí každému, nielen novinárom, dlhoročné uväznenie za úmyselné šírenie neprávd, vrátane použitia slov ako „vojna“ a „invázia“ pri opise ruského útoku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje