Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Ruská reportérka prerušila živé vysielanie v televízii protivojnovým apelom. Teraz je nezvestná

Proti vojne sa ozvala reportérka kremeľskej stanice Kanál 1.


Ruská invázia na Ukrajinu vyvolala odpor naprieč celým svetom. Aj v samotnom Rusku sa konalo (a koná) mnoho protivojnových demonštrácií. Tie sú však režimom násilne potláčané. Nehovoriac už o oficiálnych televíznych staniciach, ktoré ruských občanov zásobujú tou najhoršou propagandou.

Denník N ale priniesol správu o reportérke Marine Ovsiannikovovej, ktorá svoj protivojnový postoj dala najavo priamo počas živého vysielania.

Živé vysielanie prerušila transparentom

Na kameru ukázala transparent s nápisom: „Neverte propagande. Klamú vám. Zastavte vojnu, povedzte nie vojne!“ Ovsiannikovovú vzápätí zadržala polícia. V následnom video odkaze uviedla, že sa hanbí za to, že pracovala pre televíznu stanicu Kanál 1, ktorý je plný kremeľskej propagandy.

„Mlčali sme v roku 2014, keď sa to všetko len začínalo, nechodili sme na mítingy, keď Kremeľ otrávil Navaľného. Len sme ticho sledovali tento neľudský režim a teraz sa nám celý svet otočil chrbtom. A ďalších desať generácií našich potomkov nezmyje hanbu tejto bratovražednej vojny,“ nedávala si servítku pred ústa.

„To, čo sa teraz deje na Ukrajine, je zločin. Rusko je agresorská krajina a zodpovednosť za túto agresiu má na svedomí len jedna osoba, a tou osobou je Vladimir Putin! Ľudí tiež vyzvala, aby sa nebáli a aby sa zúčastňovali zhromaždení. „Všetkých nás zavrieť nemôžu,“ vyhlásila.

Zamestnankyňa je nezvestná

Marina Ovsiannikovová sa zatiaľ nenašla,“ napísal na sociálnej sieti ľudskoprávny aktivista Pavel Čikov s tým, že od jej zadržania prebehlo viac než 12 hodín. Podľa Čikova, ktorý šéfuje ľudskoprávnej organizácii Agora, Ovsiannikovovú zadržala polícia a predviedla na útvar v Moskve.

Profimedia

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie vykonáva predbežné vyšetrovanie Ovsiannikovovej,“ uvádza TASS. V Rusku schválili 4. marca zákon, ktorý zakazuje verejné vyjadrenia zamerané na diskreditáciu ruskej armády. Za jeho porušenie hrozí trest odňatia slobody až na 15 rokov.

TASR prevzala túto správu od britskej stanice Sky News.

Zdroje: Denník N, TASR


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť