Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Rúška boli v lekárňach vypredané už predtým, ako vláda nariadila ich nosenie. Niektorí ľudia boli prezieraví a nakúpili si ich do zásoby. Iní ich teraz šijú pre seba aj svoju rodinu, prípadne pre rôzne sociálne domovy či iné zariadenia. Neboli by sme na Slovensku, ak by niekto v tejto situácii nenašiel skvelú príležitosť, ako sa obohatiť.

Kým ich niektorí šijú zadarmo, oni zarábajú

Niektorých to už možno ani nezarazí, že sa nájdu ľudia, ktorí sa rozhodli z momentálnej situácie vyťažiť čo najviac a privyrábajú si na nutných potrebách, akými sú momentálne aj rúška. Je pochopiteľné, že pre mnohých ľudí je momentálna situácia veľmi ťažká. Nie každý má možnosť pracovať z domu, sú aj takí ľudia, ktorí doslova prišli o prácu a netušia, čo sa bude diať v budúcnosti.

No zarábať na tom, že sú ľudia v nepríjemnej situácii, je jednoducho nemorálne. Nájdu sa viacerí ľudia, ktorí podomácky vyrobené rúška predávajú, no predávajú ich za prijateľnú sumu, ktorá im mnohokrát pokryje akurát tak materiál a ani nie celkovú prácu. Viacerí ľudia predávajú rúška v cene okolo 2-3 eur, čo je prijateľné.

Ani tých 5 eur nie je nič hrozné, no nájdu sa aj takí, ktorí vymrštili cenu rúšok na viac ako desať eur. Čo už je, povedzme si na rovinu, bezcharakternosť hraničiaca s hyenizmom. Je to porovnateľné s tým, čo robia ľudia, ktorí sa rozhodnú nakúpiť si 10 balení mydiel a tridsať kíl múky pre vlastnú spotrebu.

Toto môže vyzerať ako inzerát niekoho, kto sa chce obohatiť. Mal to však byť pokus o vtip.

Našli sa však aj obchodníci s rúškami, ktorí tie ceny myslia naozaj vážne

Samozrejme, okrem rúšok sa dá momentálne zbohatnúť aj na dezinfekcii a mydlách

Aj respirátory idú na dračku


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.