Internet je už dávno vo svojom rozkvete, čo má za dôsledok, že na ňom nájdeme obrovské množstvo zábavy a spôsobov, ako tráviť svoj voľný čas. Jedným z obľúbených fenoménom sa stali meme obrázky.
Niektoré upadnú rýchlo do zabudnutia, iné si svoju slávu užívajú hneď niekoľko rokov a stanú sa doslova kultovými.
Pepe the frog tvárou známych malieb
Jedným takým je aj meme Pepe the frog. Tento meme žabiak inšpiroval aj maliarku z Ruska, ktorá sa rozhodla svoju tvorbu venovať práve tejto postavičke. Zrejme je jej dlhodobou inšpiráciou, keďže žabiaka pretvorila už do niekoľkých možných obrazov. Pepe the frog sa tak objavil na obrazoch ako je Posledná večera, Dáma s perlou, Fridin autoportrét alebo Saturn, požierajúci svojho syna.
Maliarka Olga Vishnevsky vystupuje na Instagrame pod menom Pepelangelo, na ktorom zdieľa maľby žabiaka. Takéto obrazy už maľuje viac ako dva roky a chcela by neskôr usporiadať aj výstavu.
Vďaka svojmu talentu maľuje obrazy, ktoré sú inšpirované velikánmi maliarstva počas rôznych období. Renesancia, impresionizmus a mnoho ďalších štýlov. Pepe sa tak zahral na Monu Lisu, prízrak zo známeho obrazu Výkrik, a dokonca sa na jednom obraze objavil aj s Donaldom Trumpom.
Namaľovať takéto obrazy si určite vyžaduje poriadne veľa kreativity a trpezlivosti. V prípade, že si fanúšik Pepeho alebo umenia, či oboch vecí naraz, Olgu môžeš podporiť na patreone, prípadne si niektorý z jej obrazov kúpiť na etsy. Ak chceš sledovať, na akom ďalšom obraze sa Pepe objaví, určite dal follow na jej instagramový profil Pepelangelo.
Odkiaľ sa vzal Pepe the frog?
Toto meme má za sebou dlhšiu históriu, ako si možno čakal. Zelená žabka so zvláštnym ľudským telom pochádza z komiksu Matta Furieho, ktorý sa nazýva Boy’s Club. Jeho popularita vzrástla náhle po tom, ako sa žabka uchytila ako meme v roku 2008. Do roku 2015 sa Pepe the frog stal jedným z najpopulárnejších meme na 4chan a Tumblr.
V roku 2016 sa však stala postavička považovaná za symbol rasizmu, čo autora komiksu dosť sklamalo. Liga proti nenávisti ikonické meme zaradila na zoznam nenávistných symbolov s argumentáciou, že meme je rasistické. Liga však poznamenala, že vo väčšine prípadov obrázok nebol použitý v súvislosti s nenávisťou.
Zdroj: designyoutrust
Titulná fotka, obrázky: @pepelangelo