Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Ruskej influencerke hrozí 6 rokov väzenia za to, že použila Instagram

Populárna sociálna sieť je v Rusku zakázaná.


V súvislosti s vojnou na Ukrajine došlo v Rusku k zákazu viacerých sociálnych sietí, okrem iného Facebooku aj Instagramu. To sa, pravdaže, nepriaznivo dotklo mnohých influencerov, ktorí stratili jedinú možnosť obživy. Ako píše portál Unilad, 18-ročná influencerka Veronika Loginova sa vystavila hrozbe šesťročného väzenia. Za to, že použila Instagram.

Loginova uviedla, že o policajnej návšteve v jej dome nevedela, keďže bola v tom čase v Paríži. Informovala ju o nej jej matka. Podľa organizácie NGO Roskomsvoboda, ktorá sa snaží chrániť internetové práva Rusov, je Loginova prvou osobou, ktorá je z podobného činu obvinená.

Influencerka následne na Instagrame zverejnila vyhlásenie. Uviedla, že Instagram používa na zverejňovanie informácií o duševnom zdraví a móde. Teda o úplne nezávadných témach.

nevera, podvádzanie, vzťahy, rozchod, príhody a historky

Odporúčame prečítať:

Ľudia sa podelili o smutné chvíle, keď zistili, že sú im partneri neverní

Šesť rokov basy?

„Toto nie je normálne, je to šialené,“ napísala. „Teraz mi hrozí väzenie vo výške šesť rokov za to, že som na Instagrame!“ Polícia si ju vraj vyhliadla preto, lebo „až príliš vytŕča“, čomu Loginova nemohla uveriť. „To myslíte vážne?! Ja vytŕčam?“ pýtala sa neveriacky.

influenceri, influencerka, sociálne siete, zahraničie, Rusko, instagram, väzenie, wtf
Shutterstock

„18-ročné dievča, módna blogerka? Podnikateľka, tvorkyňa odevnej značky, ktorá platí dane vlastnej krajine? Osoba, ktorá uverejňuje príspevky o podpore duševného zdravia a na svojom blogu sa nikdy ani nedotkla politickej agendy?

Dodala tiež, že jej právnik počas celej svojej kariéry nemusel riešiť podobný prípad. Poďakovala sa však všetkým ľuďom, ktorí ju podporili. „Chcem, aby sa tento príbeh dostal k čo najviac ľuďom,“ skonštatovala.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť