Ruskí biológovia objavili vzácny druh tuleňa albína

Vedci mu dali prezývku Škaredé káčatko.

Zdroj: Profimedia.sk

Príroda nás dokáže neustále fascinovať. Už keď si človek možno myslí, že o nej vie všetko, nájde sa niečo, čo ho prekvapí. Tentokrát to je vzácny druh tuleňa, ktorý objavili ruskí vedci. Každý, kto vie, ako vyzerá tuleň, hneď pochopí, že to takýto nápadný jedinec asi nebude mať úplne jednoduché. Tuleň albín však možno vyzerá úplne inak, ako by si očakával. 

Albinizmus v ríši zvierat

Tak, ako môžu existovať ľudia s označením albín, existujú aj zvieratá. Ak ešte nevieš, čo toto označenie znamená, tak ti to v rýchlosti ozrejmíme. Ide o poruchu tvorby pigmentu, ktorá sa prejavuje zväčša tak, že má človek alebo zviera svetlú pokožku, vlasy či srsť. Zvyčajne majú takíto ľudia aj zvieratá svetlé aj oči, no nie vždy to tak je.

Profimedia.sk

Vzácny tuleň albín

Tvor na fotografiách sa síce na prvý pohľad tuleňovi nepodobá, no skutočne ide o tuleňa, ktorý je albín. Možno by niekto predpokladal, že bude úplne biely, no tento je doslova ryšavý. Ruskí biológovia ho objavili v tulenej kolónii pri Ochotskom mori. Ide ešte len o mláďa, no aj napriek jeho odlišnosti ho kolónia rešpektuje. V prípade, že by mláďa jeho tulení kamaráti odvrhli, vedci preň majú pripravený nový domov v delfináriu.

Profimedia.sk

Vedci tuleňa familiárne pomenovali prezývkou „Ugly Duckling“, teda Škaredé káčatko. Tuleň totiž vyzerá tak trochu ako šteniatko, alebo iný tvor, no rozhodne sa na prvý pohľad nepodobá na tuleňa. Je to aj jeho ryšavým sfarbením a ťarbavo vyzerajúcim plutvám. Je však taký „škaredý“, až je úplne roztomilý.

Profimedia.sk
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
14
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o divné zvyky, ktoré podľa nich majú len oni sami

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME