Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Ruskí policajti vykonali raziu v kanceláriách organizácie Memorial

Ruská vláda ohrozuje nezávislé médiá.


Ruskí policajti v piatok prehľadávali priestory pobočky ľudskoprávnej organizácie Memorial, ktorá bola rozhodnutím najvyššieho súdu vlani v decembri zrušená. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa vyjadrenie predstaviteľov Memorialu.

„Prehľadávanie (kancelárií) Memorialu prebieha na dvoch miestach,“ napísala táto organizácia prostredníctvom aplikácie Telegram. Ďalej uviedla, že vstupné presklené dvere boli zvnútra prelepené kartónovým papierom, aby nebolo možné sledovať, čo sa deje vo vnútri. Do budovy nepustili ani predsedu predstavenstva Memorialu Jana Račinského.

Profimedia

AFP pripomína, že začiatkom tohto týždňa ukončili svoju prevádzku v Rusku dve popredné nezávislé médiá – rozhlasová stanica Echo Moskvy a televízia Dožď. Spravodajský server Znak v piatok tiež oznámil, že ukončuje činnosť v dôsledku „stále väčších obmedzení“ mediálneho priestoru.

Štátna duma, dolná komora ruského parlamentu, medzičasom na piatkovom zasadnutí jednomyseľne prijala v druhom a treťom čítaní návrh zákona o zavedení trestnej zodpovednosti za šírenie nepravdivých informácií vo vzťahu k Ozbrojeným silám Ruskej federácie.

Predseda Štátnej dumy Viačeslav Volodin po hlasovaní oznámil, že spomínané opatrenia ešte v piatok prerokuje horná komora parlamentu, Rada federácie, a následne ich dostane na podpis prezident Vladimir Putin. Účinnosť by mohli nadobudnúť v sobotu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť