Utorok 17.5.2022
sk
Gizela
cz
Aneta
, Anetta

Ruskí študenti nahrali protivojnové komentáre svojej učiteľky, tej hrozí tvrdý trest

Rádio Slobodná Európa/Rádio Sloboda, ktoré nahrávku zverejnilo, sa domnieva, že rodičia študentov zámerne presvedčili svoje deti, aby urobili nahrávku, ktorú by mohli posunúť ruským úradom.


Učiteľku v západnej časti Ruska vyšetrujú pre jej protivojnové komentáre počas vyučovania. Ako referuje spravodajský web CNN, tie tajne nahrali jej študenti.

Štyridsaťpäťročná Irina Genová učila angličtinu na elitnej športovej škole, ktorá vychovávala popredných športovcov. Mnohí z nich sa dokonca kvalifikovali na veľké medzinárodné podujatia. Vo zvukovej nahrávke zverejnenej na Telegrame 31. marca je počuť študenta, ktorý sa pýta Genovej, prečo Rusku zakázali účasť na nadchádzajúcich multišportových majstrovstvách Európy.

„Pokiaľ sa Rusko nebude správať civilizovane, bude to tak pokračovať navždy,“ odpovedala študentovi a ďalej dodala: „Začali bombardovať západnú Ukrajinu. Chceli sa dostať do Kyjeva, zvrhnúť Zelenského a vládu. Toto je, mimochodom, suverénny štát so suverénnou vládou.“

TASR

Keď študent odvetil, že „nepoznáme všetky podrobnosti“, učiteľka poznamenala: „Presne tak! Vy v skutočnosti nič neviete. Máme tu totiž totalitný režim. Akýkoľvek nesúhlas sa považuje za myšlienkový zločin a všetkých nás pošlú preč na 15 rokov.“

Rádio Slobodná Európa/Rádio Sloboda, ktoré nahrávku zverejnilo, sa domnieva, že rodičia študentov zámerne presvedčili svoje deti, aby urobili nahrávku, ktorú by mohli posunúť ruským úradom. Genovej hrozí trest odňatia slobody do 10 rokov a pokuta do päť miliónov rubľov (približne 43-tisíc eur). Podľa právnej skupiny OVD-Info, ktorá monitoruje politické zatknutia, sa momentálne nachádza v domácom väzení.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť