Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Rusko deportuje nemeckého občana za „šírenie LGBTQ propagandy“

Rusko vlani na jeseň zvýšilo už beztak prísne tresty za šírenie toho, čo ruský zákon označuje ako LGBTQ propaganda.


Ruské úrady pokutovali za šírenie homosexuálnej propagandy nemeckého občana, ktorého sa chystajú z krajiny aj deportovať. TASR správy prevzala v utorok od agentúry DPA, ktorá sa odvoláva na ruskú štátnu agentúru RIA Novosti.

Nemec bol prevezený z polostrova Kamčatka na ruskom ďalekom východe a v utorok v popoludňajších hodinách bude deportovaný cez Turecko. Okrem toho mu bola uložená pokuta vo výške 150.000 rubľov (asi 1700 eur). Súd v prípade 40-ročného Nemca rozhodol začiatkom apríla. Podľa správ médií vyhľadával muž cez internet kontakty s ruskými občanmi s vidinou nadviazania sexuálneho vzťahu.

Profimedia

Rusko vlani na jeseň zvýšilo už beztak prísne tresty za šírenie toho, čo ruský zákon označuje ako LGBTQ propaganda. Podľa novej legislatívy je možné uložiť pokutu za akékoľvek prezentovanie homosexuality v pozitívnom svetle.

Tento zákon je cielený predovšetkým na obsah v médiách, literatúre, filmoch, reklamách a osobných príspevkoch na sociálnych sieťach. Podľa kritikov je formulácia nového zákona príliš nejasná a je možné ho interpretovať rôznymi spôsobmi, pričom je na jeho základe možné ľudí odsúdiť aj za súkromné aktivity.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje