Rúško nie je hanba. Známi Slováci vyzývajú ľudí, aby brali pandémiu koronavírusu vážne

Známe tváre Slovenska vyzývajú na zodpovednosť.

Zdroj: veghattila / instagram.com, evelynjefresh / instagram.com

Situácia okolo koronavírusu neutícha a podľa odborníkov tak skoro neutíchne. Nosenie ochranných rúšok, ktoré sú efektným prostriedkom proti šíreniu nákazy, sa stáva pravidlom.

Bez rúška už napríklad nevstúpiš do pekárne či na poštu. A tak je to dobre. Čím viac ľudí si uvedomí zodpovednosť voči druhým, tým lepšie sa nám podarí pandémiu zvládnuť.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/corona-svet-maska-v%C3%ADrus-choroba-4912807/)

Pokiaľ doma nemáš klasické rúško z lekárne, môžeš si vytvoriť vlastné doma. Postačí naň napríklad starý šál, obliečka na vankúš či kuchynská utierka. Aj takáto ochrana je totiž lepšia než žiadna.

Okrem obyčajných ľudí však idú príkladom aj slovenské celebrity a s hashtagom #ruskoniejehanba pridávajú na sociálne siete vlastné fotografie s rúškom. Prostredníctvom sociálnych sietí sa herci, speváci, športovci či moderátori snažia na ľudí apelovať, aby hrozbu koronavírusu brali vážne a von vychádzali len s rúškom na tvári.

Evelyn

View this post on Instagram

#ruskoniejehanba 👄♥️

A post shared by Evelyn (@evelynjefresh) on

Attila Végh

Kuly

Nela Pocisková a Filip Tůma

Zuzana Fialová

Rytmus

View this post on Instagram

Růško nie je hanba. Pekný deň.

A post shared by @ rytmusking on

Dominika Cibulková

Viktor Vincze

Kristína Tormová

View this post on Instagram

Nemám rúško. Zatiaľ takto. Potom hodiť hneď do pračky aspoň na 60 a vyžehliť poriadne. Treba mať zakryté ústa a aj nos!!! . Lepšie ako nič. Viete prečo? Lebo neviete, či nie ste nákazliví. Nikdy to neviete. A tak treba chrániť tých naokolo. . Človek je nákazlivý, aj keď nemá príznaky. Volá sa to inkubačná doba a teda vraj až 37 dní môže byť. Takže to, prosím, nepodceňujte. . . Preto budem v izolácií najviac ako viem, aj keď som sa nestretla s nikým, kto bol v Taliansku, či inej postihnutej krajine. . #ostavamdoma neznamená, že nemôžete iśť na prechádzku, či do obchodu. Choďte samozrejme. Ale chráňte seba, aj ostatných. 🙏🏻 . Viete, tie videá a správy z Talianska nie sú hoax. Aj keď to tak pôsobí. Som v kontakte s mnohými priateľmi z Talianska a prosia nás, aby nám nedrbalo a aby sme nešli ich scenár. Teraz sa musíme zomknúť a ubrať z našich nárokov. A priať di: veľa zdravia všetkým. . . Idem sa pokúsiť ušiť nám rúška. Dám vedieť výsledok. Vopred upozorňujem: nesmejte sa mi potom 😂😂😂😂 . #ruskoniejehanba #ostavamdoma

A post shared by kristina tormova (@kristina.tormova) on

Braňo Mojsej

Vladimír Kobielsky

Katarína Koščová

View this post on Instagram

Keď nesedíš na riti, daj si rúško ušiti!🙏🙏🙏 Priatelia, noste rúška, alebo hocijaké alternatívne záležitosti, ktoré vám zakryjú nos a ústa, keď ste medzi ľuďmi. Najlepšie je samozrejme byť doma, ale nemôžu všetci. Obrovské percento nakazených roznáša vírus bez príznakov, nikto z nás dnes už fakt nemôže vedieť, či to máme alebo nie, ale môžme sa správať zodpovedne a ohľaduplne. Ak by všetci nosili rúško, minimalizujeme tým prenos. Je to to najmenej, čo môžme spraviť pre seba aj pre ostatných, keď ideme do obchodu, keď musíme k lekárovi, keď si preberáme poštu… Na nete je milión návodov ako si spraviť rúško doma a ak nie, stači si aspoň obtočiť okolo nosa a úst šál, šatku… Je to na každom jednom z nás. 🙏#ruskoniejehanba #dajsirusko #smevtomspolu #spolutozvladneme #lenspolutodokazeme

A post shared by Katarína Koščová (@katarina.koscova) on

Kvetka Horváthová

Peter Cmorik

Miro Jaroš

Petra Polnišová

Milan Zimnýkoval s kolegami

Sajfa a Veronika Cifrová Ostrihoňová

Ivona Fialková a Paulína Fialková

Moderátori Telerána

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
12
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Vieš, ako sa máš správať počas karantény?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME