Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Rusko opustila aj Coca-Cola a Pepsi. Miestni výrobcovia prišli s komickými náhradami

Pozitívnej odozvy od zákazníkov sa ale nedočkali.


Kvôli prebiehajúcej vojne na Ukrajine odišlo z Ruska mnoho spoločností a značiek. Pomerne nedávno to zabalil fast food McDonald’s, reťazec Starbucks, ale napríklad aj streamovacia služba Netflix či štúdio Warner Bros. Rusi si teraz navyše budú musieť odvyknúť aj od svojich obľúbených sladených nápojov.

Ako píše portál The Moscow Times, medzi spoločnosťami, ktoré dali Rusku zbohom, sa nachádza aj Coca-Cola či Pepsi. Coca-Cola okrem rovnomenného nápoja predáva aj Fantu či Sprite. Rusi sa ale poponáhľali a nedávno predstavili vlastnú alternatívu týchto obľúbených nápojov.

Profimedia

Ich nové názvy znejú Coolcola (napodobnenina Coca-Coly), Fancy (Fanta) a Street (Sprite). O ich výrobu sa postará pivovar Očakovo. Už na prvý pohľad je jasné, že nápoje akoby z oka vypadli svojim americkým predobrazom. Majú podobné nielen názvy, ale aj farebné zladenie.

Napokon, na staré známe chute láka aj samotný pivovar. Na jeho stránke sa dočítame, že Coolcola je „osviežujúci nápoj s ikonickou príchuťou koly“. Tieto produkty ale nie sú jediné, ktoré sa začali v Rusku predávať. K ďalším náhradám patrí aj Grink Cola a Komi Cola. Treba ale dodať, že zákazníkom tieto alternatívy nie sú príliš po chuti. Konkrétne sa sťažovali, že nie sú dostatočne sladké a bublinkové. No, originál je skrátka originál.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.