Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Rusko opustila aj Coca-Cola a Pepsi. Miestni výrobcovia prišli s komickými náhradami

Pozitívnej odozvy od zákazníkov sa ale nedočkali.


Kvôli prebiehajúcej vojne na Ukrajine odišlo z Ruska mnoho spoločností a značiek. Pomerne nedávno to zabalil fast food McDonald’s, reťazec Starbucks, ale napríklad aj streamovacia služba Netflix či štúdio Warner Bros. Rusi si teraz navyše budú musieť odvyknúť aj od svojich obľúbených sladených nápojov.

Ako píše portál The Moscow Times, medzi spoločnosťami, ktoré dali Rusku zbohom, sa nachádza aj Coca-Cola či Pepsi. Coca-Cola okrem rovnomenného nápoja predáva aj Fantu či Sprite. Rusi sa ale poponáhľali a nedávno predstavili vlastnú alternatívu týchto obľúbených nápojov.

Profimedia

Ich nové názvy znejú Coolcola (napodobnenina Coca-Coly), Fancy (Fanta) a Street (Sprite). O ich výrobu sa postará pivovar Očakovo. Už na prvý pohľad je jasné, že nápoje akoby z oka vypadli svojim americkým predobrazom. Majú podobné nielen názvy, ale aj farebné zladenie.

Napokon, na staré známe chute láka aj samotný pivovar. Na jeho stránke sa dočítame, že Coolcola je „osviežujúci nápoj s ikonickou príchuťou koly“. Tieto produkty ale nie sú jediné, ktoré sa začali v Rusku predávať. K ďalším náhradám patrí aj Grink Cola a Komi Cola. Treba ale dodať, že zákazníkom tieto alternatívy nie sú príliš po chuti. Konkrétne sa sťažovali, že nie sú dostatočne sladké a bublinkové. No, originál je skrátka originál.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť