Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 24.3.2023
sk
Gabriel
cz
Gabriel

Rusko plánuje od 1. apríla nový nábor do armády, chce získať 400.000 vojakov

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov poprel, že by Moskva plánovala druhú vlnu mobilizácie.


Ministerstvo obrany v Moskve spustí 1. apríla nový nábor do ruskej armády, pričom chce získať 400.000 nových vojakov. V stredu o tom informovala spravodajská stanica Sky podľa rozhlasovej stanice Rádio Sloboda (RFE/RL).

Ruský rezort obrany už poslal do regiónov rozkazy s plánovanými počtami naverbovaných ľudí. Vo Sverdlovskej a Čeľabinskej oblasti sa má získať po 10.000 nových vojakov, v Permskom kraji približne 9000. Hlavnú časť náboru budú vykonávať vojenské odvodové úrady a za splnenie naplánovaných úloh budú zodpovední gubernátori. Najnovšie úsilie má kompenzovať straty vojakov-špecialistov, ako sú napríklad vodiči tankov a alebo delostrelci.

Profimedia

Obyvatelia Voronežskej oblasti už začali údajne dostávať povolávacie rozkazy, podobne ako vlani v septembri po vyhlásení tzv. čiastočnej mobilizácie záložníkov do bojov na Ukrajine. Lokálni predstavitelia však tvrdia, že mužov povolávajú na odvodové úrady len kvôli aktualizácii registračných údajov.

Hoci ruský prezident Vladimir Putin a minister obrany Sergej Šojgu v októbri uviedli, že mobilizácia bola ukončená, mobilizačný dekrét zostal v platnosti. Podľa správ ukrajinského generálneho štábu a amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) tak Kremeľ tajne pokračuje v mobilizácii. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov poprel, že by Moskva plánovala druhú vlnu mobilizácie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje