Rusko pritvrdilo v cenzúre a zakazuje publikovať meme zobrazujúce Putina ako gay-klauna

Ak meme, tak len v dobrom. Teda týmto sa po novom riadia v Rusku


Poznáte tých ľudí, ktorí potrebujú kontrolovať všetko naokolo, dokonca aj pohľad, akým ho ľudia vidia? Ak vám niečo hovorí meno Vladimír Putin, tak pravdepodobne poznáte. Rusko totižto pritvrdzuje v cenzúre a najnovšie zakázalo uverejňovanie a šírenie Putina ako gay klauna. Nazývajú to „extrémizmom“. Iní by povedali provokatívna sloboda názoru. Iní majú smolu, lebo iní nemajú moc. Vitajte v Rusku!

Keďže pôvodný obrázok zobrazujúci Putina v plnej kráse veľkonočnej kraslice bol zmazaný, nikto nevie, ktorý konkrétny obrázok je zakázaný. Polemizuje sa medzi týmto dvomi.

Zdroj: washingtonpost.com

Prvý z obrázkov, ktorý by sa pokojne uchytil ako nový reklamný spot pre Skittles, sa stal populárnym v roku 2013, kedy Rusko schválilo zákon o zákaze propagandy o „netradičných sexuálnych vzťahoch“ deťom.

Zdroj: dailymail.co.uk

Druhý obrázok ako vystrihnutý z Mrázika zobrazuje Ruského Premiéra Dmitryho Medvedeva a Vladimíra Putina nad kyticou kvetou. Dmitry Medvedev je väčšinou spájaný so zákonom, podpísaným v roku 2015, ktorý zakazuje transgenderom šoférovať motorové vozidlo.

V roku 2015 začali ruské úrady mazať internetové stránky, ktoré kritizovali Putina a obmedzili takmer všetky anonymné blogy. Ruská internetová cenzúra v tomto roku povolila verejným osobám zaznamenávať akékoľvek meme, ktoré nevystihuje ich „pravú osobnosť“ a nevykresľuje ich v dobrom svetle.

Sága o zakázanom Putinovi-klaunovi má korene niekoľko rokov dozadu, kedy určitý muž zaslal urážlivé obrázky na ruský Facebook. Radio Europa Free tvrdí, že tieto obrázky sa potýkali s rasistickou i protiimigrantskou tematikou. Mnohé z obrázkov, ktoré zdieľal boli zaradené do vládneho blacklistu „extrémistických materiálov“, medzi nimi aj Putin a lá klaun. Tento muž bol odsúdený minulý rok a jeho profil na sociálnych médiách bol zmazaný. Momentálne sa lieči na psychiatrii.

Zdroj: washingtonpost.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Microsoft sa po 32 rokoch lúči so Skicárom - v najnovšom update ho už nenájdeme

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
9
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
27
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
17
Haha
Woow Woow
15
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Rusko pritvrdilo v cenzúre a zakazuje publikovať meme zobrazujúce Putina ako gay-klauna

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME