Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Výskumy jasne potvrdzujú súvis medzi psychickou pohodou a zdravím hospodárskych zvierat. Ukázalo sa napríklad, že kravy, ktoré nie sú vystavené stresu, sa tešia lepšiemu zdraviu a dávajú viac mlieka. Farma neďaleko Moskvy sa tieto poznatky rozhodla aplikovať v praxi.

IFLScience referuje o teste špeciálnych VR headsetov, vyrobených pre kravské hlavy. Farma neďaleko Moskvy testuje hypotézu, podľa ktorej má dobytku zlepšiť náladu pohľad na krásnu letnú lúku, ktorá mu je premietaná. Okuliare predstavovali veľkú výzvu pre vývojárov – kravy majú v porovnaní s realitou oveľa širšie zorné pole a ich oči sú citlivejšie na odtiene červenej.

Rusi hlásia, že experiment bol úspešný a zaznamenali zníženú mieru stresu a úzkosti medzi kravami. Aj keď správy o testovaní kravských VR headsetov boli publikované na stránke Ministerstva poľnohospodárstva a potravín Moskovskej oblasti, stále existuje šanca, že išlo len o vtip, ktorého cieľom bolo upútať pozornosť.

Celý projekt totiž pôsobí tak absurdne, že je ťažké uveriť tomu, že by išlo o seriózny výskum. Aj keď v Rusku sa môže stať hocičo…

Zdroj: iflscience.com


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.