Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Výskumy jasne potvrdzujú súvis medzi psychickou pohodou a zdravím hospodárskych zvierat. Ukázalo sa napríklad, že kravy, ktoré nie sú vystavené stresu, sa tešia lepšiemu zdraviu a dávajú viac mlieka. Farma neďaleko Moskvy sa tieto poznatky rozhodla aplikovať v praxi.

IFLScience referuje o teste špeciálnych VR headsetov, vyrobených pre kravské hlavy. Farma neďaleko Moskvy testuje hypotézu, podľa ktorej má dobytku zlepšiť náladu pohľad na krásnu letnú lúku, ktorá mu je premietaná. Okuliare predstavovali veľkú výzvu pre vývojárov – kravy majú v porovnaní s realitou oveľa širšie zorné pole a ich oči sú citlivejšie na odtiene červenej.

Rusi hlásia, že experiment bol úspešný a zaznamenali zníženú mieru stresu a úzkosti medzi kravami. Aj keď správy o testovaní kravských VR headsetov boli publikované na stránke Ministerstva poľnohospodárstva a potravín Moskovskej oblasti, stále existuje šanca, že išlo len o vtip, ktorého cieľom bolo upútať pozornosť.

Celý projekt totiž pôsobí tak absurdne, že je ťažké uveriť tomu, že by išlo o seriózny výskum. Aj keď v Rusku sa môže stať hocičo…

Zdroj: iflscience.com


Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť