Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Rusko začína očkovať deti od 12 do 17 rokov

Rusko, ktoré má zďaleka najväčší počet obetí koronavírusu v Európe, v ostatných týždňoch zaznamenalo prudký nárast prípadov.


Rusko začalo ponúkať vakcínu proti ochoreniu COVID-19 aj deťom vo veku od 12 do 17 rokov. Učinilo tak uprostred dosiaľ najväčšieho náporu infekcií v krajine od vypuknutia pandémie koronavírusu.

Pre spomenutú vekovú skupinu bude bezplatne dostupná dávka Sputnik M, verzia hlavnej vakcíny Sputnik V, ktorá však v prípade detí obsahuje menšiu dávku. Očkovacie látky pre tínedžerov ponúkajú v mnohých oblastiach okolo Moskvy, na Urale, Sibíri i Ďalekom východe.

V stredu sa nechali zaočkovať proti koronavírusu prvé deti vo Volgograde, Astracháni a Kursku. Vakcinačná kampaň v Moskve sa začne v najbližších dňoch. Kým osoby vo veku od 15 do 17 rokov sa môžu rozhodnúť sami, mladší ako 15 rokov potrebujú pred zaočkovaním súhlas rodičov alebo zákonných zástupcov.

Rusko, ktoré má zďaleka najväčší počet obetí koronavírusu v Európe, v ostatných týždňoch zaznamenalo prudký nárast prípadov. Od 10. januára, keď evidovali asi 15-tisíc infekcií, stúpol tento počet päťnásobne. V stredu v Rusku zaznamenali 74 692 potvrdených prípadov, čo bolo ďalšie pandemické maximum v rámci krajiny. Najviac zasiahnuté sú regióny Moskvy a Petrohradu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť