Sobota 24.9.2022
sk
Ľuboš, Ľubor
cz
Jaromír

Rusko zaútočilo na ukrajinskú civilnú infraštruktúru a spôsobilo rozsiahle výpadky elektriny

Bez prúdu podľa ukrajinského prezidenta po útokoch boli Charkivská a Donecká oblasť, čiastočne stratili elektrinu aj Zaporižžia, Dnipropetrovsk a Sumy.


Rusko zaútočilo na elektrárne a ďalšiu civilnú infraštruktúru na Ukrajine, čo spôsobilo na viacerých miestach rozsiahle výpadky. V niektorých regiónoch neskôr elektrinu obnovili.

Bombardovanie spôsobilo masívny požiar v tepelnej elektrárni na západnom okraji mesta Charkiv a zabilo najmenej jedného človeka. Mesto bolo v noci bez elektriny a podľa starostu Ihora Terechova to bola „pomsta ruského agresora“ za úspechy ukrajinskej armády na fronte.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „úmyselné a cynické raketové útoky“ na civilné ciele označil za teroristické činy. Bez prúdu podľa neho po útokoch boli Charkivská a Donecká oblasť, čiastočne stratili elektrinu aj Zaporižžia, Dnipropetrovsk a Sumy. „Stále si myslíte, že nás dokážete zastrašiť, zlomiť, prinútiť nás k ústupkom? … Chlad, hlad, tma a smäd pre nás nie sú také desivé a smrteľné ako vaše ,priateľstvo a bratstvo.‘ Ale história dá všetko do poriadku. A budeme s plynom, svetlami, vodou a jedlom… a bez vás,“ uviedol prezident.

Útoky sa odohrali v čase, keď Kyjiv napreduje so svojou rýchlou protiofenzívou na východe Ukrajiny, ktorá vyhnala ruské sily z mnohých miest v oblasti.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť