Rusko zažilo zlatý dážď! Z lietadla vypadlo niekoľko ton drahého kovu.

„Zlatý dážď“ dostal nový význam

To, že v Rusku sa dejú veci nevídané, je dobre známe. Keď človek číta napríklad o výkonoch ruských športovcov (či alkoholikov) nevychádza z úžasu. Tiež sú dobre známe prípady neuveriteľných dopravných nehôd, ktoré pôsobia ako z fantázie hollywoodskeho scenáristu. Mohlo by sa zdať, že Rusko je skutočne čarovná krajina, kde platia iné pravidlá, než u nás.

Obyvatelia východnej časti najväčšieho štátu sveta mali možnosť zazrieť niečo, čo vyzeralo naozaj ako zázrak – z oblohy padali zlaté tehly! Zlato netrúsil kúzelný jednorožec, ani oslík otras sa, ale nákladné lietadlo Antonov-12. Trup lietadla sa pretrhol krátko po štarte na letisku Jakutsk a následne okolie letiska pokropilo množstvo zlatých tehál a ďalších drahocenností. „Výnimočne cenný náklad,“ ako ho ruské médiá označili, našťastie nikomu nepadol na hlavu. Za jedinú veľkú škodu sa zatiaľ dá považovať gigantická trhlina na stroji patriacom spoločnosti Nimbus.

https://yakutiamedia.ru/news/676737/

Možno bolo lietadlo v zlom technickom stave alebo sa prepravcovia jednoducho rozhodli do útrob stroja natlačiť toho čo najviac. Bez ohľadu na kapacity a hmotnostný limit lietadla. Takto vyzerala plocha letiska, pokrytá zlatými tehlami:

https://yakutiamedia.ru/news/676790/

Lietadlo stratilo 172 20-kilogramových zlatých tehál, ktoré bolo aj za pomoci polície potrebné zozbierať. Policajti taktiež uzavreli oblasť pred okoloidúcimi – bežní ľudkovia by výnimočným nálezom určite nepohrdli. Okrem zlatých tehličiek bol Antonov naložený platinou a diamantami. Celkový náklad predstavoval neuveriteľných deväť tisícok kilogramov drahocenností. Jeho hodnota sa odhaduje na tri milióny eur.

https://yakutiamedia.ru/news/676790/

Príčiny nehody nie sú zatiaľ známe, polícia ich prešetruje. Všetok stratený náklad sa pravdepodobne už podarilo zozbierať a umiestniť do stráženého skladu. Škoda. Určite by bolo zaujímavé sledovať, ako sa s nálezom zlatej tehly vysporiada nejaký chudobný miestny obyvateľ. Môžno by ani nevedel, čo sa mu dostalo do rúk, a zlatá tehla by skončila trebárs ako zarážka do dverí…

Zdroj: bbc.com
Titulná fotka: yakutiamedia.ru

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
13
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najlepšie transparenty z dnešného protivládneho protestu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME