Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Ruský parlament zrušil horný vekový limit pre vojakov vstupujúcich do armády

Dôvodová správa k návrhu zákona na webovej stránke parlamentu naznačuje, že starší regrúti by mohli byť vhodní na obsluhu presných zbraní alebo slúžiť v inžinierskych alebo lekárskych funkciách.


Ruskí zákonodarcovia schválili návrh zákona, ktorý ruší vekové obmedzenia pre profesionálnych vojakov vstupujúcich do armády. Pre ruské ozbrojené sily by to mohol byť spôsob, ako rozšíriť nábor vojakov.

Dolná komora ruského parlamentu v stredu vo všetkých troch čítaniach schválila návrh zákona o zrušení vekovej hranice 40 rokov pre Rusov, ktorí podpisujú svoje prvé dobrovoľné vojenské zmluvy. Dôvodová správa k návrhu zákona na webovej stránke parlamentu naznačuje, že starší regrúti by mohli byť vhodní na obsluhu presných zbraní alebo slúžiť v inžinierskych alebo lekárskych funkciách.

Ruské úrady uviedli, že do bojov na Ukrajinu sú posielaní len dobrovoľní zmluvní vojaci, hoci priznali, že v počiatočných fázach vojny omylom poslali do boja niektorých brancov.

V ostatných rokoch sa ruská armáda čoraz viac spolieha na dobrovoľníkov. Všetci ruskí muži vo veku 18 – 27 rokov musia absolvovať povinnú ročnú vojenskú službu. Mnohí sa tomu vyhýbajú napríklad nástupom na vysokú školu a inými výnimkami.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť