Sobota 27.11.2021
sk
Milan
cz
Xenie

Ruský torpédoborec zabránil pirátom, aby sa zmocnili nákladnej lode pri Afrike

Brehy Afriky stále predstavujú nebezpečenstvo pre lodnú dopravu.


Ruský torpédoborec Vice-admiral Kulakov v pondelok zabránil pirátom v tom, aby sa zmocnili kontajnerovej lode v Guinejskom zálive. Informovali o tom agentúry DPA a TASS s odvolaním sa na vyhlásenie ruského ministerstva obrany z pondelka večera.

Ruské vojnové plavidlo triedy Projekt 1155 Fregat (v kódovaní Severoatlantickej aliancie Udaloy) údajne zareagovalo na núdzový signál pochádzajúci z nákladnej lode. Po tom, čo piráti zbadali blížiaci sa vojenský vrtuľník, opustili loď, nasadli do rýchločlna a „plnou rýchlosťou zamierili k pobrežiu“, informovalo ministerstvo obrany. K incidentu došlo približne 160 kilometrov od ropného poľa Agbami neďaleko delty rieky Niger.

Shutterstock

Spravodajský server Gazeta.ru píše, že ruská námorná pechota pirátov neprenasledovala. Jej príslušníci, ktorí po kontrolnom lete vystúpili na palubu, prehľadali loď a našli posádku ukrytú v strojovni. Kontajnerová loď MSC Lucia, plaviaca sa pod vlajkou Panamy, mala namierené z Toga do Kamerunu.

Ako uviedlo ruské ministerstvo obrany, v Guinejskom zálive už tri týždne operuje okrem zmieneného torpédoporca zo Severnej flotily aj zásobovací vojenský tanker Akademik Pašin a záchranný remorkér Altaj s úlohou zabezpečovania ochrany civilnej plavby.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť