Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Prešlo len pár dní od spanilej jazdy ruského mužíka na ukradnutom obrnenom transportéri, a internetom sa opäť šíri príbeh, ktorého hlavnými hrdinami sú Rus a vojenské vozidlo. Tentoraz transportér nebol odcudzený, celý prúser sa stal priamo na cvičení príslušníkov Astrachanskej posádky z juhu Ruska.

Človek má svoje potreby, a výnimkou nie je ani Semjon Merežnikov, slúžiaci vlasti v Ozbrojených silách Ruskej federácie. Nepriateľ, ktorému čelil sa nazýva hlad. Rozhodol sa preto uvariť si jedlo z konzervy. V tesnej blízkosti obrneného transportéru BTR-82 vyhĺbil jamu a následne v nej založil oheň. Čoskoro sa presvedčil o tom, že to nebol najlepší nápad.

Transportér bol zakrytý maskovacou sieťou, ktorú tvorilo množstvo suchého lístia, trávy a vetiev. Kam sa zvykne dávať suché lístie, tráva a vetvy? Správne – do ohniska! Oheň veľmi ľahko preskočil na sieť, a plamene následne zachvátili celé vozidlo. Síce sa žiaden človek nezranil, transportér bol totálne zničený. Materiálne straty vyšetrovatelia vyčíslili na 28 miliónov rubľov, čo je asi 400-tisíc eur. Vojenský súd Semjona potrestal šiestimi mesiacmi služby v disciplinárnej jednotke.

Incident sa odohral ešte v máji minulého roka, ale až teraz sa objavilo video zachytávajúce zúfalú tvár vinníka. V klipe môžeme počuť masívnu nálož ruských vulgarizmov, ktorými vojaka zasypali jeho druhovia v zbrani. Zároveň sme takmer svedkami ďalšieho požiaru, keďže Semjon dosť neopatrne manipuluje s ešte stále tlejúcou protitankovou zbraňou.

Keďže ozbrojené sily zohrávajú v ruskej spoločnosti veľmi významnú rolu, nehoda neušla pozornosti médií. Správy o babrákovi Semjonovi sa po internete rozšírili rýchlo, ako oheň na maskovacej sieti. Posmech celého internetu a kopa škodoradostných meme budú pre nešikovného vojaka možno horším trestom, než šesť mesiacov v disciplinárnej jednotke.

https://vk.com
https://vk.com
https://vk.com
https://vk.com
https://www.youtube.com/watch?v=2PQtXFTs5NE&t=6s

Zdroj: begemot.media
Titulná fotka: youtube.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť