Rýchla ako blesk! Najrýchlejšia kosačka na svete prekonala rýchlosť 230 km/h

Fascinujúci technologický úspech.

Zdroj: Shutterstock

Kým väčšina Slovákov si pri začutí slova kosačka predstaví tú ručnú, v niektorých častiach sveta sa veľkej obľube tešia tie, ktoré sú namontované v malých traktoroch. Tieto vozidlá sú pomalé, nemotorné a chýba im elegancia. Početné komunity nadšencov sa venujú tomu, aby ich premenili na raketovo rýchle stroje, informuje Upi.

Šikovní kutili sú schopní záhradné traktory poriadne vytuningovať a spraviť z nich motokáry schopné rezať ostré zákruty a dosahovať vysoké rýchlosti. Dokonca sa organizujú aj preteky, v ktorých si piloti týchto strojov merajú schopnosti. Ako to vyzerá, keď sa niekto rozhodne vyhnať výkon kosačky až na úplné maximum?

profimedia

Nový kosačkový rekord

Britský mechanik Antony Edwards si dal za cieľ prekonať všetky kosačkové rýchlostné rekordy. Tento sen sa v jeho hlave zrodil pred dvomi rokmi a odvtedy Edwards intenzívne študoval výkony doterajších rekordérov. Vozidlo, ktoré pri pokuse o prekonanie rekordu použil, si od základov postavil sám. Silný motor z motorky Suzuki našiel svoje využitie!

Edwards si za miesto na uskutočnenie tohto fantastického výkonu zvolil letisko Elvington v Yorku. Dňom D sa stal 22. august. Britovi sa podarilo dosiahnuť šialenú rýchlosť 230,4 km/h, čím skutočne pokoril doterajší rekord. Mašina rýchla ako blesk je skutočne schopná kosiť trávu, čo je jedna z podmienok pre zisk zápisu v Guinnessovej knihe rekordov pre túto kategóriu.

Zdroj: upi.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 vecí zo života žien, pre ktoré muži nemajú žiadne pochopenie


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME