Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 25.6.2024
sk
Tadeáš
, Olívia
cz
Ivan

Minuli sa ti nápady čo variť? Tak, ako každú stredu, aj túto ti prinášame v rubrike Rýchlovka v kuchyni nový recept. Tentokrát sa Freshbox so svojím hotovým boxom rozhodol, že si trochu pocestujeme, teda aspoň prostredníctvom kuchyne. Chuťovo sa prenesieme smerom na východ a urobíme si ryžové rezance s tofu a čerstvou zeleninou.

Freshbox

Ryžové rezance nemusia byť iba v polievke

Široké ryžové rezance si možno najčastejšie spájame s rôznymi polievkami charakteristickými pre ázijskú kuchyňu. Ich využitie v kuchyni je však oveľa pestrejšie a dá sa s nimi vytvoriť mnoho rôznych chutných kombinácií.

Dokážu byť skvelým stavebným prvkom jedál, ktoré zachutia aj ľuďom, ktorí možno nemajú až tak v obľube ázijskú kuchyňu. Presvedčí ťa o tom aj tento recept, kde sú ryžové rezance doplnené o tofu a čerstvú zeleninu. 

Freshbox

Aj jedlo bez mäsa môže byť chutné a výživné s obsahom dôležitej dávky vitamínov. Tento recept je toho dokonalým dôkazom. Ryžové rezance doplnené o tofu zastupujúce dôležité bielkoviny a čerstvú zeleninu môžu byť ľahkým obedom, ale aj večerou.

Kedy na ne dostaneš chuť, záleží už len na tebe. Zázvor nemusíš používať len do čaju ako prvú pomoc, keď si na teba trúfne soplík. Dokáže ozvláštniť rôzne jedlá, ktorým dodá svoju typickú pikantnosť a sviežosť.

Freshbox

Na recept budeme potrebovať: 400 gramov ryžových rezancov, 180 gramov údeného tofu, 200 gramov bieleho tofu, jednu brokolicu, jeden kus shanghai pack choy, 2 červené cibule, čerstvú papriku, cesnak, zázvor, zväzok mladej cibuľky, citrón, 200 gramov sójových klíčkov, sezamový olej, omáčku Sriracha, sójovú omáčku, kukuričný škrob, soľ, olivový olej a čierne korenie

Následne ti stačí riadiť sa priloženým receptom, ktorý spolu so všetkými surovinami nájdeš v boxe. V prípade, že ti bude niečo nejasné, pomôže ti s tým video návod, v ktorom ťa receptom prevedie skúsený šéfkuchár.

Ľahké ryžové rezance s tofu a zeleninou si môžeš uvariť aj podľa tohto video návodu:

Tento obsah vznikol v spolupráci s Freshbox


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.