Ryšavci sa konečne dočkajú vlastných smajlíkov, za ktoré krvopotne bojovali

Ed Sheeran a všetci ryšavci jasajú.

Aj teba už urážalo, že pri posielaní emotikonov, ktoré znázorňujú ľudí, si môžeš vybrať blonďavých, hnedovlasých, brunetov, čiernovlasých, belochov, aziatov, mulatov či černochov, no nikde žiadny ryšavý Ír? Tak od teraz bude všetko inak. Dni, na ktoré všetci rusovlasí čakali, sú tu. Džindžer emotikon prichádza!

Unicode

Minorita ryšavých ľudí sa spojila so svojimi stúpencami a vytvorili spolu, za tento veľký pokrok pre ľudskú civilizáciu, online kampaň s petíciou. Najbližšia aktualizácia Emoji 11.0 od Unicode nebude preto doplnená len o emotikony s ryšavými vlasmi, ale napríklad aj o postavičky, ktoré nemali toľko šťastia na vlasové folikuly a sú holohlavé. Pribudne tiež niekoľko ďalších, nových, postavičiek.

giphy (https://giphy.com/gifs/finally-mnZ3ZHZKjRX2g)

Táto online kampaň sprevádzaná petíciou nevznikla nikde inde, než v Škótsku, kde má červené vlasy až 13% populácie. Začali sa preto dožadovať svojho zastúpenia aj v radoch emotikonov. Pretože ako tvrdila petícia:

„Ľudia s prirodzene ryšavými vlasmi môžu byť vzácni a tvoriť len 2% svetovej populácie, no to je 138 000 000 iPhonov, ktoré tak či tak čakajú na tento moment.“

Petícia však ale až taký „nával“ nepocítila. Podpísalo ju „len“ 21-tisíc ľudí. Samozrejme, že túto novinku nezaznamenáme na svojich telefónoch hneď, ale až po aktualizáciách, ktoré budú teda zahŕňať nové prírastky vo forme ryšavých, plešatých, kučeravých, šedivých a ďalších podobných postavičiek ako sú napríklad aj superhrdinovia a ich zákerní nepriatelia. 

giphy (https://giphy.com/gifs/applause-joker-KZd26L2o8QXtK)

Inventár predmetov sa doplní napríklad o zuby, kosti, skúmavky, či Petriho misky, čo ocenia určite najmä študenti medicíny a doktori. Do radov zvieratiek pribudne jazvec, páv, hroch, klokan, homár a lama. Aby toho nebolo málo, tak medzi potravinami už nebude chýbať soľ, šiška a košíčky. Stavíme sa, že už určite nebude problém, aby ti frajerka poslala celý nákupný zoznam tvorený len emotikonmi.

Na povrch však začína vyliezať nová výzva pre tvorcov emotikonov. Žiadané totiž začali byť smajlíky so začervenanými očami a s kapesníkom v ruke, ktoré by dokonale vystihovali atmosféru peľovej sezóny.

giphy (https://giphy.com/gifs/zach-galifianakis-sneeze-ethan-tremblay-jtGKrT0CqOBvq)

Zdroj: ladbible
Titulná fotka: Getty

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
18 ľudí, ktorí porušili pravidlá totálne brilantným spôsobom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME