Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Rytmus a Separ sú opäť v sebe. Ktorý z nich si údajne kupuje poslucháčov?

Spotify Wrapped 2023 odštartoval ďalší konflikt.


Zdanlivo uhasený konflikt na slovenskej rapovej opäť začal tlieť. Streamovacia platforma Spotify zverejnila koncoročné štatistiky, ktoré odhalili, k akej hudbe za posledných dvanásť mesiacov ľudia inklinovali najviac. Ako informuje Refresher, slovenským rebríčkom dominoval Separ, ktorý sa usadil hneď na dvoch prvých priečkach.

Separ sa stal najpočúvanejším interpretom domácej scény a jeho album sa môže pýšiť titulom toho najstreamovanejšieho. Za tieto úspechy poďakoval svojim fanúšikom prostredníctvom Instagramu. „Oproti minulému roku ste tie streamy strojnásobili, čo znamená, že po tých 20 rokoch, čo sa hudbe venujem, to má stále význam,“ napísal.

Aj Rytmus ďakoval fanúšikom

Fanúšikovia Rytmusa sa dočkali poďakovania tiež, hoci si samotný raper nebol úplne istý, za čo presne. „Priatelia, ja vám veľmi pekne ďakujem, lebo ma zdieľate, neviem, jak sa mám správne k tomu vyjadriť, že čo to je. Ale zdieľate ma niečo, že ste ma počúvali na iTunes. Sorry, že neviem, čo to je, lebo ja som ešte z CD-čkovej doby,“ vyjadril sa na Instagrame.

Práve následkom tohto vyjadrenie zovrela Separovi krv v žilách. Prišlo mu absurdné, že sa niekto v roku 2023 tvári, že nevie, čo sú streamovacie platformy – tým dupľom hudobník. „To je strašne smutné. Proste oj*bávať sám seba je čo za divnosť?“ napísal Separ do komentára a v ďalšom podotkol, že žiadnemu umelcovi nie je jedno, či a v akej miere sa jeho tvorba počúva.

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Mohlo by ťa zaujímať:

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Kto si kupuje poslucháčov?

„Trošku kolektívnej kritiky by to chcelo. Separ monthly listeners 485k, Rytmus 478k… rád by som vedel, ako sa to počíta, pretože tieto štatistiky nedávajú zmysel,“ stálo v jednom z komentárov, na ktorý Separ promptne odpovedal: „No problém je, že tých listeners si vieš kúpiť, akurát že sa to neodrazí na streamoch.“ Pomyselným klincom do rakvy bol emoji klauna.

Zatiaľ, čo sa raperi hádajú, fanúšikom začínajú ich žabomyšie vojny liezť solídne hore krkom. Mnohým prišlo detinské, ako sa navzájom chytajú na slovíčka, iní zase podotkli, že je ich škoda. Ako pre ich obecenstvo, tak aj pre ich peňaženky by bolo lepšie, keby zakopali vojnovú sekeru a radšej spolu nahrali nejakú „poriadnu pecku“.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.