Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Rytmus v čase moratória vyjadril podporu prezidentskému kandidátovi. Úrady sa vyjadrili, porušil tým zákon?

Raper sa rozhodol ísť voliť.


Rytmus svojím vyjadrením k sobotňajším prezidentským voľbám šokoval mnohých Slovákov. Na svojom takmer 770-tisícovom Instagrame vyjadril podporu politickému kandidátovi a urobil tak krátko po tom, ako sa začalo moratórium pred druhým kolom prezidentských volieb.

V sérii stories sa rozrozprával o vnímaní slovenskej politiky aj o tom, prečo sa rozhodol ísť voliť. V závere videa tiež vyjadril podporu svojmu politickému kandidátovi.

„Odjakživa som bol apolitický, odjakživa som rapoval pre všetkých voličov, nevoličov, pre všetky národnosti, menšiny alebo hocikoho, kto je v našej spoločnosti, a tak to aj zostane,“ začal.

„V mojom živote určite nastala zmena, asi možno aj tým, že mám svoj vek a zažil som už veľakrát voľby. Možno je to preto, že mám syna a myslím si, že zásadný moment prišiel vtedy, keď bola narušená moja sloboda prejavu na Instagrame v období covidu, keď mi vlastne až obmedzili dosahy.

A možno aj tým, že za posledných pár rokov sa to tu začalo tak nejak divne hrotiť a gradovať a rozdeľovať, tak som tú politiku začal, logicky, sledovať viacej,“ dodal, pričom si v závere videa osvojil výroky jedného z kandidátov a vyjadril mu tým podporu.

Ľudia sa podelili o príhody s kolegami, ktorí dostali padáka ešte počas prvého dňa

Odporúčame prečítať:

Ľudia sa podelili o príhody s kolegami, ktorí dostali padáka ešte počas prvého dňa

Ide o porušenie moratória?

Portál Refresher oslovil Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán, ktorá v tom porušenie moratória nevidí. „Pokiaľ sú tie príspevky na sociálnych sieťach nesponzorované, v takom prípade to nie je porušenie moratória. Čiže keď sa niekto na sociálnych sieťach vyjadrí v prospech alebo neprospech kandidáta a je to bežný príspevok, nepovažuje sa to za porušenie moratória,“ uviedla.

Porušenie zákona o volebnej kampani by tým pádom nastalo až v prípade, ak by bol príspevok finančne podporený. V zákone o volebnej kampani z 29. mája 2014 sa však píše, že „priestupku sa dopustí ten, kto po uplynutí času volebnej kampane na verejne prístupnom mieste vykonáva činnosť v prospech alebo v neprospech kandidáta v prezidentských voľbách, najmä slovnými prejavmi, umiestňovaním volebných plagátov alebo poskytovaním vecných darov“.

To, či sa dá Instagram považovať za verejne prístupné miesto, však orgány nešpecifikovali.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.