Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Za dlhé roky na televíznych obrazovkách sa AZ Kvíz stál súčasťou českého folklóru. Súťaž svojej popularite vďačí určite aj za premyslené pravidlá, ktoré robia hru dramatickou od začiatku do konca. Veľkú výhru od potupnej ceny útechy veľakrát delia len drobné pochybenia. Diváci si môžu byť istí len jedným – skôr či neskôr sa v šou objaví niekto skutočne nezabudnuteľný.

Počas vyše 20-ročnej histórie AZ Kvízu mali diváci možnosť spoznať mnohé bizarné postavičky a obľubu získali aj populárne paródie. Zároveň sme sa dozvedeli, že aj správna odpoveď nemusí byť vždy uznaná. Najnovším prírastkom do početnej rodiny vtipných účastníkov sa stal súťažiaci Adam. Ten pri výbere políčka s písmenom Š zvolil skutočne zvláštne prirovnanie – svoj krok oznámil zvolaním „Š ako škŕŕŕ!“.

YouTube video

Nakoniec mal navrch Adamov súper Luděk, a Adam musel súťaž opustiť. Ako cenu útechy si sympatický Adam zvolil krížovkársky slovník. V závere svojho vystúpenia sa rozlúčil zadabovaním.

https://gifs.com/gif/poprosim-jako-krr-az-kvz-dab-1rvWE3

Kde sa ono škŕŕŕ vzalo a čo vlastne toto slovo znamená? Ako najpravdepodobnejšia sa javí možnosť, že Adam odkazoval na citoslovce populárne medzi repermi. Najstaršie známe škŕŕŕ sa objavuje už na začiatku 90. rokov. Neskôr sa zvuk symbolizujúci škrípanie kolies stal neoddeliteľnou súčasťou scény v Atlante a v posledných rokoch sa rozšíril do celého sveta. Škŕŕŕ neobišlo ani Česko a Slovensko a medzi našimi repermi sa stalo jedným z najobľúbenejších spôsobov pílenia uší svojich fanúšikov.

Zdroj: frekvence1.cz, rozhlas.cz
Titulná fotka: youtube.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.