„Š ako škŕŕŕ!“ Dabujúci súťažiaci z českého AZ Kvízu je novým hrdinom internetu!

Š ako škŕŕŕ, W ako whoop whoop

Za dlhé roky na televíznych obrazovkách sa AZ Kvíz stál súčasťou českého folklóru. Súťaž svojej popularite vďačí určite aj za premyslené pravidlá, ktoré robia hru dramatickou od začiatku do konca. Veľkú výhru od potupnej ceny útechy veľakrát delia len drobné pochybenia. Diváci si môžu byť istí len jedným – skôr či neskôr sa v šou objaví niekto skutočne nezabudnuteľný.

Počas vyše 20-ročnej histórie AZ Kvízu mali diváci možnosť spoznať mnohé bizarné postavičky a obľubu získali aj populárne paródie. Zároveň sme sa dozvedeli, že aj správna odpoveď nemusí byť vždy uznaná. Najnovším prírastkom do početnej rodiny vtipných účastníkov sa stal súťažiaci Adam. Ten pri výbere políčka s písmenom Š zvolil skutočne zvláštne prirovnanie – svoj krok oznámil zvolaním „Š ako škŕŕŕ!“.

Nakoniec mal navrch Adamov súper Luděk, a Adam musel súťaž opustiť. Ako cenu útechy si sympatický Adam zvolil krížovkársky slovník. V závere svojho vystúpenia sa rozlúčil zadabovaním.

https://gifs.com/gif/poprosim-jako-krr-az-kvz-dab-1rvWE3

Kde sa ono škŕŕŕ vzalo a čo vlastne toto slovo znamená? Ako najpravdepodobnejšia sa javí možnosť, že Adam odkazoval na citoslovce populárne medzi repermi. Najstaršie známe škŕŕŕ sa objavuje už na začiatku 90. rokov. Neskôr sa zvuk symbolizujúci škrípanie kolies stal neoddeliteľnou súčasťou scény v Atlante a v posledných rokoch sa rozšíril do celého sveta. Škŕŕŕ neobišlo ani Česko a Slovensko a medzi našimi repermi sa stalo jedným z najobľúbenejších spôsobov pílenia uší svojich fanúšikov.

Zdroj: frekvence1.cz, rozhlas.cz
Titulná fotka: youtube.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
13
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
18
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
17 príkladov toho, ako vyzerá dokonalý krasopis

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME