Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Do kín sa už 5. augusta dostane očakávaná komiksovka The Suicide Squad: Samovražedná misia, ktorá je voľným pokračovaním Jednotky samovrahov z roku 2016. Réžie sequelu sa chopil overený James Gunn a na základe trailerov a prvých zahraničných recenzií sa zdá, že natočil poriadne zábavnú, nahláškovanú a aj patrične akčnú jazdu.

Do akcie sa opäť povolajú známi komiksoví záporáci zo zoskupenia Suicide Squad, ktorí musia zachrániť svet. Čeliť ale budú mimoriadne silnému nepriateľovi. Vo filme uvidíme niekoľko starých známych, ale aj nové tváre. V tomto článku ti predstavíme 10 najdôležitejších postáv snímky.

Harley Quinn

V prvom rade sa vráti všetkými milovaná Harley Quinn (vlastným menom Harleen Quinzel), ktorú si opäť zahrala skvelá Margot Robbie. Šialená bývalá psychiatrička sa podľa tvorcov predstaví v trochu inom svetle.

Samozrejme, stále bude poriadne švihnutá a svojimi hláškami bude rozosmievať ostatné postavy aj divákov. Bude však mať iný kostým a podľa všetkého nadviaže pevný vzťah s Bloodsportom. Práve oni by mali byť zdrojom najväčšieho množstva humoru a ich vzájomná chémia je údajne naozaj výborná.

Continental Film

Bloodsport

Postavu Bloodsporta (vlastným menom Robert DuBois) stvárnil Idris Elba. S týmto záporákom sme sa v rámci filmov ešte nestretli, v seriáli Supergirl sa však objavil (zahral si ho David St. Louis). Idris Elba si mal pôvodne strihnúť postavu Deadshoota, ktorého v Jednotke samovrahov stvárnil Will Smith, ale James Gunn sa napokon rozhodol, že ho obsadí do novej úlohy Bloodsporta.

Ide o zručného bojovníka, ktorý ovláda najrôznejšie zbrane a vo väzení si odpykáva trest za to, že postrelil Supermana kryptonitovou guľkou. Za pomoc pri záchrane sveta mu Amanda Waller prisľúbi skrátenie trestu, vďaka čomu by sa opäť mohol stretnúť so svojou dcérou Tylou (Storm Reid).

Continental Film

Rick Flag

S Rickom Flagom sme sa zoznámili už v Jednotke samovrahov, kde ho stvárnil Joel Kinnaman. Ten si tohto drsného vojaka a veliteľa Suicide Squad s chuťou zahral opäť. V prvom filme sme ho spoznali ako nekompromisného vojaka, ktorý neznesie odporovanie a všetci sa musia riadiť jeho príkazmi.

V pokračovaní bude ale jeho charakter napísaný trochu inak. Už to rozhodne nebude taký drsňák, ale odhalí nám aj svoju uvoľnenejšiu, zábavnejšiu a naivnejšiu stránku.

Continental Film

Amanda Waller

Svoj návrat hlási aj Amanda Waller v podaní Violy Davis. Šéfka organizácie A.R.G.U.S. vedie tajný Task Force X program, pod ktorý spadajú aj misie Suicide Squad. Zatiaľ sa zdá, že aj v novom filme bude Amanda Waller chladnokrvnou, drsnou a neústupnou šéfkou.

Výkon Violy Davis bol výborný už minule, takže sme si istí, že aj tentokrát bude jej Amanda Waller postavou, ktorá sa divákom zapíše do pamäti.

Continental Film

Peacemaker

Ďalším nováčikom v tíme antihrdinov v Suicide Squad je Christopher Smith alias Peacemaker. Toho stvárnil John Cena. Jeho postava je charakterizovaná ako nemilosrdný vrah, ktorý je ochotný nastoliť mier, aj keby to malo znamenať, že sa pôjde cez mŕtvoly.

James Gunn prezradil, že Peacemaker v Cenovom podaní bude akousi drsnou a buranskejšou verziou Captaina Americu od konkurenčného Marvelu. Postava u kritikov zabodovala a štúdio jej evidentne verí, keďže s ním pripravuje samostatný spin-off seriál. Ten by si mal odbiť premiéru na HBO Max budúci rok.

Continental Film

King Shark

Je asi bez debaty, že práve King Shark bude ašpirovať na post najobľúbenejšej postavy celého filmu. Žraločí mutant bol, samozrejme, vytvorený pomocou CGI, pričom hlas mu prepožičal Sylvester Stallone (jeho predobrazom na pľaci bol Steve Agee).

Súdiac podľa trailerov sa zdá, že King Shark si bude najviac pochutnávať na ľudskom mäse a nebude mať problém roztrhať človeka na franforce. Zároveň ale vraj pôjde o sympaťáka, ktorý tak trochu pripomína Groota zo Strážcov galaxie (tiež od Jamesa Gunna).

Continental Film

The Thinker

Svoju filmovú premiéru si odbije aj záporák menom The Thinker, vlastným menom Gaius Grieves. Toho si zahral Peter Capaldi. S touto postavou sa už seriáloví diváci mohli stretnúť vo štvrtej sérii seriálu The Flash. Thinkera v nej stvárnil Neil Sandilands.

Ako naznačuje už jeho prezývka, Thinkerovou najväčšou zbraňou je jeho inteligencia. Na stránkach komiksov je jeho silnou stránkou aj manipulácia, telekinéza či ovládanie mysle iných ľudí. Nie je zatiaľ úplne jasné, či bude mať všetky tieto schopnosti aj vo filme.

Continental Film

Ratcatcher 2

Zaujímavou postavou sa zdá byť aj Cleo Cazo alias Ratcatcher 2 v podaní sympatickej Daniely Melchior. Jej postava je bankovou zlodejkou, ktorá dokáže ovládať potkanov za pomoci svojho maznáčika-potkana Sebastiana. Vieme tiež, že vo filme sa objaví aj jej otec Ratcatcher I, ktorého si zahral Taika Waititi.

O Ratcatcher 2 inak ale zatiaľ veľa nevieme, hoci James Gunn vyhlásil, že práve jej postava je „srdcom celého filmu“. Z trailerov sa zdá, že blízky vzťah nadviaže najmä s Bloodsportom.

Continental Film

Polka-Dot Man

Tím posilní aj Abner Krill alias Polka-Dot Man, ktorého si zahral David Dastmalchian. Toho sme zatiaľ nemali možnosť vidieť v žiadnej hranej komiksovke. Už na prvý pohľad upúta pozornosť svojím kostýmom, pokrytým najrôznejšími farebnými bodkami. Práve tie dokáže premeniť na rôzne zbrane.

James Gunn sa vyjadril, že podľa neho je komiksový Polka-Dot Man asi tá „najhlúpejšia postava v celom DC“, napriek tomu ho ale do svojho filmu zakomponoval. Tvrdil, že to urobil preto, aby z neho urobil skutočne zaujímavú a do istej miery aj tragickú postavu, ktorú si diváci obľúbia.

Continental Film

Captain Boomerang

Zlodej George Harkness s prezývkou Captain Boomerang je ďalšou známou tvárou, s ktorou sme sa stretli už v Jednotke samovrahov. Ako vtedy, aj teraz si ho zahral Jai Courtney. Jeho hlavnými zbraňami sú mimoriadne naostrené bumerangy.

Jeho charakter by mal ostať rovnaký ako naposledy, čo v preklade znamená, že sa dočkáme nepredvídateľného, hláškujúceho magora, ktorý tímu svojou nezodpovednosťou spôsobí nejeden problém.

Continental Film

Prvé recenzie hlásia veľkú spokojnosť

Okrem tých postáv sa ale vo filme ako členovia tímu objavia aj vojačka Sol Soria (Alice Braga), počítačový hacker Savant (Michael Rooker), bojovník Blackguard (Pete Davidson), T.D.K. (Nathan Fillion), Calendar Man (Sean Gunn), Javelin (Flula Borg), mimozemská masová vrahyňa Mongal (Mayling Ng) či zmutovaná lasica Weasel.

Postáv je to viac než dosť, ale Gunn sa vyjadril, že s nimi rozhodne nebude zaobchádzať v rukavičkách. Potvrdil, že štúdio mu dalo voľnú ruku a pokiaľ to príbeh vyžadoval, mohol si dovoliť zabiť prakticky akúkoľvek postavu. Tak uvidíme, koľko z nich pri záchrane sveta napokon prežije.

Proti komu ale budú bojovať? Pôvodne budú vyslaní na misiu s cieľom zničiť tajné nacistické laboratórium z obdobia druhej svetovej vojny. Na jeho pôde sa vykonávali podivné experimenty, ktoré vyústili do niečoho strašného.

A čo sa týka hlavného záporáka, tak tým bude obrovská mimozemská hviezdica menom Starro. Tá vládne obrovskými schopnosťami, medzi inými aj telepatiou, ovládaním mysle a regeneráciou. Hlavní hrdinovia teda budú mať čo robiť, aby si s ňou dokázali poradiť. Snímka už má na konte aj prvé recenzie od amerických novinárov, a tie sú ohromne pozitívne.

Suicide Squad: Samovražedná misia má na stránke Rotten Tomatoes 98 % pozitívnych recenzií, na Metacritic zase skvelých 78 %. Zatiaľ teda ide o najlepšie hodnotený DC film vôbec. To sa ale, pravdaže, ešte môže zmeniť, keď po premiére pribudnú ďalšie recenzie. Ale je tiež možné, že Suicide Squad si tento náskok udrží a pre DC univerzum sa stane toľko potrebnou živou vodou. Držíme palce, aby to tak naozaj bolo. Do našich kín snímka dorazí už 5. augusta 2021.

Continental Film

Tento obsah vznikol v spolupráci s Continental Film


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť