Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš
V spolupráci s CinemArt
Zdroj: ©CinemArt SK

S akými hrdinami sa stretneme v novej marvelovke Eternals a kto si ich zahrá?

Eternals uvidíme v kinách už čoskoro.

Už o pár dní si budeme môcť v kinách vychutnať očakávanú marvelovku Eternals. Predstaví nám novú skupinu superhrdinov, ktorí sú členovia starodávnej kozmickej rasy. Nepozorovane žijú medzi ľuďmi a do ich životov sa nemiešajú. Keď však začnú Zem ohrozovať ich odvekí nepriatelia Devianti, Eternali musia vystúpiť z utajenia, spojiť sa a poraziť ich.

Réžie filmu sa chopila uznávaná artová režisérka Chloé Zhao (Krajina nomádov) a predstaví nám v ňom celú paletu doteraz nevidených postáv. V tomto článku sa trochu bližšie pozrieme, akí hrdinovia nás v kinách čakajú.

1. Sersi

Sersi v podaní Gemmy Chan bude zrejme jednou z hlavných postáv z celej skupiny Eternalov. Aké má schopnosti? Vie manipulovať kozmickou hmotou, v komiksoch disponuje tiež schopnosťami telepatie, teleportácie či nadľudskou silou. Podľa tvorcov pôjde vo filme o netradičnú hrdinku, ktorá veľmi sympatizuje s ľuďmi, nechýba jej empatia a istá jemnosť.

CinemArt SK

2. Kingo

Kinga si zahral Kumail Nanjiani. V komiksoch ide o drsného samuraja, ale zdá sa, že filmové stvárnenie sa od nich bude trochu odlišovať. Kingo je mocný Eternal, ktorý dokáže ovládať kozmickú energiu a nepriateľov poriadne potrápiť. Tvorcovia sa vyjadrili, že Kingo by mal byť humorný element filmu, takže od neho môžeme očakávať viacero vtipných hlášok.

CinemArt SK

3. Ikaris

Ikarisa si vo filme strihol Richard Madden. Ide o jedného z najmocnejších Eternalov, ktorý svojimi schopnosťami trochu pripomína Supermana od konkurenčného DC. Má totiž schopnosť lietať a z očí vysielať lúče smrtiacej kozmickej energie.

Najbližší vzťah má so Sersi, hoci na rozdiel od nej je voči ľuďom skôr chladný a rezervovaný. Tvorcovia prezradili, že Ikaris a Sersi sú do seba zamilovaní, pričom ich city sú ale poriadne komplikované a ťahajú sa už storočia.

CinemArt SK

Mohlo by ťa zaujímať:

Eternals je podľa kritikov ambicióznou a výrazne odlišnou marvelovkou. Chvália hercov aj skvelý vizuál

4. Druig

Úlohy Druiga sa zhostil Barry Keoghan. Dokáže ovládať myseľ ľudí, v komiksoch patrí k repertoáru jeho schopností aj teleportácia či lietanie. Charakterovo by sa dal Druig označiť ako za chladného Eternala, ktorému ale nechýba nadhľad.

CinemArt SK

5. Sprite

Špecialitou Sprite v podaní Lie McHugh je vytváranie ilúzií, ktoré pôsobia maximálne realisticky. Vďaka tomu dokáže často svojim nepriateľom prejsť cez rozum. Hoci má Sprite vzhľad len 12-ročného dievčatka, v skutočnosti ide o postavu, ktorá je stará stovky rokov. Fyzicky sa to na nej však neprejavuje.

CinemArt SK

6. Phastos

Phastosa si strihol Brian Tyree Henry. Zameriava sa hlavne na výrobu originálnych a nevšedných zbraní a technológií. Zaujímavosťou je, že pôjde o prvého superhrdinu v marvelovskom univerze, ktorý je gay.

CinemArt SK

7. Makkari

Makkari je síce v komiksoch muž, ale v Eternals sa s jeho charakterom zoznámime prostredníctvom herečky Lauren Ridloff. V jej podaní je Makkari nadaná schopnosťou super-rýchlosti a ide tiež o prvú nepočujúcu hrdinku vo filmovom marvelovskom univerze.

CinemArt SK

8. Gilgamesh

Gilgamesha si vo filme zahral Don Lee a predstavuje fyzicky zrejme vôbec najsilnejšieho Eternala. Má rýchle reflexy, vysokú výdrž a v komiksoch aj schopnosť regenerácie. Z toho vyplýva, že nie je jednoduché ho poraziť. Najbližší vzťah má s Thenou v podaní Angeliny Jolie.

CinemArt SK
film, herec, transformácia, Tilda Swinton, Grandhotel Budapešť

Odporúčame prečítať:

Sú to stále oni? 12 hercov, ktorí sú vynikajúcimi majstrami transformácie

9. Ajak

Ajak v podaní Salmy Hayek je najmúdrejšou z Eternalov a predstavuje duchovného vodcu celej skupiny. Medzi jej najvýraznejšie schopnosti patrí hlavne uzdravovanie. V komikse je Ajak mužom, ale tvorcovia sa postavu napokon rozhodli zmeniť na ženskú. Bude pre nich reprezentovať akúsi rodičovskú autoritu pre ostatných Eternalov.

10. Thena

Thenu stvárnila Angelina Jolie. Ide o skúsenú bojovníčku, ktorá dokáže z kozmickej energie vytvoriť akúkoľvek zbraň. Jej najbližším parťákom je Gilgamesh, s ktorým žije ďaleko od ľudí. Filmári už odhalili, že Thena sa vo filme bude trápiť so stratou pamäti a jej príbehová linka by v sebe mala mať najväčšiu porciu tragiky.

CinemArt SK

Celkom zaujímaví hrdinovia, čo povieš? Trailery a materiál vyzerajú veľmi sľubne, navyše podľa zahraničných kritikov sa Eternals dosť odlišuje od ostatných komiksoviek, ktoré sme od Marvelu zatiaľ videli. Tešíme sa. Film si slovenskú premiéru odbije 4. novembra.

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.