Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš
V spolupráci s CinemArt
Zdroj: ©CinemArt SK

S akými postavami sa stretneme v Super Mariovi? Predstavíme ti ich v našom článku

Super Mario Bros. vo filme si odbije premiéru 6. apríla.

Lákavý animák Super Mario Bros. vo filme si budeme môcť v slovenských kinách pozrieť už tento týždeň. Pokiaľ miluješ videohry a ako decko si veľkú porciu svojho času strávil pri Nintende, tak iste veľmi dobre vieš, kto Mario, Luigi či princezná Peach sú.

Možno si však už zabudol, prípadne si sa s týmito postavami ešte nestihol zoznámiť. Práve pre teba je určený tento článok, v ktorom ti predstavíme všetky hlavné postavy.

1. Mario

Mario je hlavným hrdinom celej videohernej série. Sympatický inštalatér v neprehliadnuteľných modrých montérkach a červenej čiapke sa prvýkrát objavil vo videohre Donkey Kong v roku 1981 a o pár rokov neskôr dostal aj vlastnú hru. Mario patrí medzi najznámejšie postavy videoherného sveta a s najväčšou pravdepodobnosťou ho poznajú aj tí, ktorí sa v oblasti videohier vôbec neorientujú.

Vo filme bude vykreslený ako odhodlaný inštalatér z Brooklynu, ktorý si s bratom Luigim chce otvoriť najlepšiu inštalatérsku firmu. Náhodou sa ale teleportuje do Hubového kráľovstva, kde bude musieť zachrániť nielen princeznú Peach, ale aj samotného Luigiho. Hlas mu prepožičal Chris Pratt.

Super Mario Bros., film, animovaná rozprávka, postavy, Mario
CinemArt SK

2. Luigi

Keď sa spomína Mario, jedným dychom sa človek musí zmieniť aj o jeho bratovi menom Luigi. Ten sa prvýkrát objavil vo videohre Mario Bros. v roku 1983. Na scénu sa dostával vtedy, ak si hru chceli zahrať dvaja hráči.

Napríklad ale v hre Super Mario Bros. 2 si mohli hráči vybrať, či budú hrať za Maria, Luigiho, Toada či princeznú Peach. V novej snímke Luigiho unesie jašter Bowser a Mario sa ho musí vydať zachrániť. Hlas mu prepožičal Charlie Day.

Super Mario Bros., film, animovaná rozprávka, postavy, Luigi
CinemArt SK
film, herec, transformácia, Tilda Swinton, Grandhotel Budapešť

Odporúčame prečítať:

Sú to stále oni? 12 hercov, ktorí sú vynikajúcimi majstrami transformácie

3. Princezná Peach

Princezná Peach je vládkyňou Hubového kráľovstva a vo väčšine hier s Mariom predstavuje úlohu „dievčaťa v problémoch“, ktoré musí Mario (či Luigi) zachrániť. Prvýkrát sme sa s ňou zoznámili v hre Super Mario Bros. v roku 1985. V druhom diele z roku 1988 si však za ňu hráči mohli po prvýkrát zahrať. Podobne ako Luigi sa na scénu dostávala hlavne vtedy, keď hru hralo viac hráčov.

Aj v novom filme bude princezná plniť úlohu známu z videohier, hoci sa zdá, že zachraňovať sa tu bude hlavne Luigi. Princezná Peach by mala zohrať skôr mentorskú úlohu a byť tiež dámou, do ktorej sa Mario bezhlavo zamiluje. V originálnom znení ju nahovorila Anya Taylor-Joy.

Super Mario Bros., film, animovaná rozprávka, postavy, Princezná Peach
CinemArt SK

4. Bowser

Bowser (známy aj pod menom King Koopa) je hlavným záporákom vo videohrách s Mariom. Má podobu akéhosi jaštero-korytnačiaka a jeho cieľom je uniesť princeznú Peach a podmaniť si Hubové kráľovstvo.

Prvýkrát sa objavil už v hre Super Mario Bros. z roku 1985 a následne aj v mnohých ďalších pokračovaniach či spin-offoch. Všeobecne sa radí medzi najznámejších a najobľúbenejších herných záporákov histórie. Vo filme mu svoj hlas prepožičal Jack Black.

Super Mario Bros., film, animovaná rozprávka, postavy, Bowser
CinemArt SK
film, herec, transformácia, Tilda Swinton, Grandhotel Budapešť

Odporúčame prečítať:

Sú to stále oni? 12 hercov, ktorí sú vynikajúcimi majstrami transformácie

5. Toad

Aj s Toadom, akýmsi hríbikovým humanoidom, sme sa mohli zoznámiť v prvej videohre s Mariom, teda v roku 1985. Táto zábavná postavička väčšinou vystupuje ako verný pomocník princeznej Peach a Mariovi na jeho ceste rôzne pomáha.

Väčšinou sa za Toada hrať nedá, hoci aj v tomto existujú výnimky (hráči si ho mohli vybrať napríklad v hre Super Mario Bros. 2). Vo filme ho nahovoril Keegan-Michael Key.

Super Mario Bros., film, animovaná rozprávka, postavy, Toad
CinemArt SK

6. Donkey Kong

Donkey Kong je ďalšia notoricky známa postava videoherného sveta. Prvýkrát sa objavil v arkáde Donkey Kong z roku 1981. V nej sa hráč zhostil úlohy Maria a snažil sa dostať ku Kongovi, ktorý naňho z najvyššieho poschodia hádzal sudy. Samotného Donkey Konga sme odvtedy mohli vidieť v mnohých ďalších samostatných videohrách a objavoval sa aj vo viacerých hrách s Mariom.

Podobne ako slávny inštalatér, aj Donkey Kong je všeobecne známou postavičkou, ktorú pozná snáď každý, kto sa niekedy čo i len obtrel o videohry. Kong, samozrejme, nebude chýbať ani v blížiacom sa filme, kde mu hlas prepožičal Seth Rogen.

Super Mario Bros., film, animovaná rozprávka, postavy, Donkey Kong
CinemArt SK

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.