Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

S jarou prichádza pekné počasie, no tiež únava. Prinášame ti tipy, ako prekonať jarnú únavu

Jar v sebe nesie pozitíva aj negatíva.


S jarným obdobím prichádza niečo, na čo sa mnohí z nás tešia – teplejšie počasie, kvitnúca príroda a dlhšie dni. Avšak, pre niektorých z nás môže byť jar v niečom problémová, a to práve jarnou únavou. Tá sa prejavuje letargiou a stratou energie, čo môže mať vplyv na naše každodenné fungovanie. Ako si s ňou môžeš hravo poradiť?

Shutterstock

1. Hýb sa

Cvičenie a fyzická aktivita sú skvelými spôsobmi, ako zvýšiť energiu a zlepšiť náladu. Môžeš si vybrať akúkoľvek formu cvičenia, ktorá ti vyhovuje – či už ide o beh, jazdu na bicykli alebo plávanie. Dôležité je cvičiť pravidelne, aspoň 30 minút denne. Cvičenie pomáha zlepšiť cirkuláciu krvi a zvyšuje hladinu endorfínov v tele, čím zlepšuje našu náladu.

2. Dávaj si pozor na to, čo ješ

Strava má tiež veľký vplyv na naše fyzické a duševné zdravie. Snaž sa jesť zdravé a vyvážené jedlá, ktoré obsahujú dostatok vitamínov a minerálov. Zameraj sa na jedlá, ktoré obsahujú veľa zeleniny, ovocia, celozrnných potravín a bielkovín. Vyhni sa jedlám s vysokým obsahom tuku a cukru, ktoré môžu spôsobiť pocit únavy.

Shutterstock

3. Dostatočne spi

Dostatočný spánok je kľúčový pre naše fyzické a duševné zdravie. Vytvor si pravidelný spánkový režim, ktorý umožní tvojmu telu dostatok času na regeneráciu. Snaž sa spať aspoň 7-8 hodín denne. Choď spať a vstávaj v rovnakom čase každý deň.

4. Svetlo a príroda

Svetlo a príroda môžu mať veľký vplyv na našu náladu a energiu. Skús tráviť viac času vonku na slnku. Vezmi si na balkón knihu a užívaj si slnečné lúče. Ak máš doma celý deň zastreté žalúzie, nečuduj sa, že si unavený.

Shutterstock

5. Nauč sa relaxovať

Každý máme niečo, čo nás uvoľňuje a relaxuje. Pre niekoho to môže byť čítanie knihy, pre iného počúvanie hudby. Nájdi si svoju relaxačnú aktivitu a venuj sa jej. Relaxovanie pomáha zmierniť stres a zlepšuje náladu.

6. Vyhni sa stresu

Stres môže byť jedným z hlavných faktorov, ktoré vedú k jarnej únave. Snaž sa vyhnúť sa situáciám, ktoré ťa stresujú, a udržuj si pozitívny prístup k životu.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje