S novým vynálezom si môžeš preniesť živú rybu z trhu až domov. Niektorí to považujú za týranie

Vynález japonskej firmy vzbudil kontroverzné reakcie.

Zdroj: katsugyo_bag / instagram.com

Niektorí milovníci rýb preferujú, ak si môžu rybu vziať z obchodu živú. To sa však ukazuje ako veľmi nepraktické, čoho si bola vedomá aj japonská firma MA Corporation. Ako uvádza portál LADbible, táto spoločnosť sa rozhodla na trh uviesť takzvaný Katsugyo bag. Pod týmto názvom sa skrýva zariadenie, s ktorého pomocou si môžeš dopraviť živú rybu priamo domov.

Celý vynález vyzerá ako veľká priehľadná ampulka naplnená vodou. Do nej sa umiestni ryba, človek produkt následne chytí za rúčku a pohodlne si ju odvezie domov. Firma sa týmto vynálezom pochválila na svojom oficiálnom instagramovom účte, hoci ako zdôraznila, produkt je ešte stále v štádiu dokončovania. Ako firma dodáva, na prístroji sa dá regulovať prísun kyslíka a udržiavať teplota vody. Na výslednom dizajne sa ešte pracuje, rovnako ako na testovaní výkonnosti.

Vynález mnohých znechutil

Ako asi tušíš, výrobok sa na internete stretol s výrazne polarizovanými reakciami. Podľa jednej skupiny ide o skvelý vynález a viacerí používatelia vyjadrili záujem o jeho kúpu. Iní zase ironicky dodali, že týmto spôsobom môžu ľudia svoje akváriové rybičky vziať na prechádzku.

Našlo sa ale aj veľa ľudí, ktorým tento vynález pripadá ohavný, barbarský a nechutný. Podľa nich ide o obyčajné týranie zvierat. „Je to nechutné. Mali by ste sa hanbiť. Najhoršie týranie zvierat,“ napísal jeden z pobúrených používateľov. Iný zase podotkol, že sa mu dvíha žalúdok, keď vidí, aké krutosti sú schopní ľudia vymyslieť.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Lákavé sci-fi, drámy či historické fresky. 10 najlepších filmov, ktoré nikdy nevznikli


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME