S prezidentom Zelenským sa stretol šéf americkej diplomacie a minister obrany

Predstavitelia USA ukrajinského prezidenta informovali o novej vojenskej pomoci.


Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken a šéf rezortu obrany Lloyd Austin na tajnej schôdzke v Kyjive informovali prezidenta Ukrajiny Volodomyra Zelenského o vojenskej pomoci v sume viac ako 300 miliónov dolárov a o predaji munície za 165 miliónov dolárov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Zároveň uviedli, že prezident USA Joe Biden oznámi meno amerického veľvyslanca na Ukrajine. Americkí diplomati, ktorí z Ukrajiny odišli pre ruskou februárovou inváziou, sa začnú do krajiny vracať tento týždeň.


Tagy:
REKLAMA
Redakcia
Redakcia EMEFKA je tím skúsených redaktorov, autorov a kreatívcov, ktorí denne prinášajú zábavný, inšpiratívny a aktuálny obsah zo sveta popkultúry, lifestyle a spoločenského diania. Naši autori dbajú na kvalitu, overovanie faktov a originalitu, aby čitateľom poskytli spoľahlivé a pútavé články, ktoré si získali tisíce fanúšikov po celom Slovensku.
Najčítanejšie
Podobné