S týmito vecami z Harryho Pottera by bol náš muklovský život oveľa jednoduchší

S tým koho-netreba-menovať by sa nám bojovalo oveľa jednoduchšie. Stačilo by jedno veritaserum.

Každý milovník Harryho Pottera bez ohľadu na vek ešte stále čaká na list z Rokfortu, aj keď už mal dávno jedenásť. Všetci, ktorých príbeh o čarodejníkovi chytil za srdce a stali sa jeho vernými fanúšikmi, si občas uletia do sveta fantázie a predstavujú si, aké by to bolo, keby sme v Harrym Potterovi.

Je nad slnko jasné, že kúzla by nám vedeli poriadne uľahčiť život, ale vo filmoch bolo oveľa viac zaujímavých vecí, ktoré by uľahčili náš muklovský život.

Triediaci klobúk

Klobúk, ktorý vyberal novým študentom fakultu, do ktorej sa potom počas štúdia zaradili, by mohol pomáhať aj nám. Nie však pri výbere fakúlt, ale napríklad pri vyberaní strednej alebo vysokej školy.

Bolo by občas jednoduchšie takéto dôležité rozhodnutie prenechať na múdry klobúk, ktorý by podľa našich vedomostí a predispozícií zistil, či sme hodní lekárskej fakulty, či na gympli budeme strácať čas, prípadne, či to skúsiť na pedagogike.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/harry-potter-mys-hp-Cp7PJYBo9kUwM)

Časovrat

Ten by sa nám viacerým mnohokrát hodil. Bolo by určite náročné veci usporiadať tak, aby sme ich nepokašľali. Veď aj Harry a Hermiona si museli pri vracaní sa v čase dávať poriadny pozor. Rovnako ako Hermione, aj niektorým z nás by sa hodil časovrat počas štúdia na škole. Nemusíš byť bifľoš na to, aby si chcel mať zaujímavé hodiny, no niekedy to kvôli ich vzájomnému krytiu nešlo.

Časovrat by nám tak umožnil byť na dvoch miestach naraz. Prípadne by sme to ešte radšej využili pri rôznych párty a festivaloch. Pretože, keď sa tie kryjú, prípadne ak sa kryjú interpreti na jednom festivale, vie to poriadne naštvať. Museli by sme potom ale vykradnúť Gringot banku.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/EQ0Xz9qiN5x7y)

Elixíry

Joj, aké by to bolo jednoduché mať v našich životoch elixíry. Asi aj naše ministerstvá by potom vyzerali úplne inak. Hlavne, ak by sme našim politikom hrozili Azkabanom a nemilými dementormi. Napríklad by sme sa mohli vykašľať na všetky tie pochybné detektori lži, ale použili by sme veritaserum a hneď by sa pravda ukázala.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/harry-potter-hbp-half-blood-prince-WLXYBlFuBiuQM)

Prenášadlá

Prenášadlá, hop-šup prášok a mnoho iných perfektných nástrojov, aby si sa mohol presúvať po svete. Nesmieme tiež zabudnúť na metly. Ľudia by boli pravdepodobne oveľa menej nervózni, keby sme jazdili inak ako autami.

Možno by boli zápchy potom v krboch a na iných miestach, ktovie. Každopádne by to však bolo občas fajn, preniesť sa v zlomku sekundy do cieľa. Zatiaľ tu máme len ohnivé vlaky. Tie sa však, žiaľ, hýbu pekelne pomalou rýchlosťou.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/powder-4fzjQxJgfYSdO)

Sovy

Narážame na jeden z našich najčastejších problémov. Pošta. Niekedy máme na Slovensku pocit, že by sme si skôr tú sovu vycvičili, aby nám nosila poštu, ako by sme sa dostali k zásielkám cez našu poštu.

Sranda by bola aj posielanie vrešťadiel. Určite nie taká, ako keby sme ich prijímali, ale predstavte si to. Podvádza vás frajer, tak mu pošlete vrešťadlo, ktoré ho pred všetkými strápni. Lepšie ako nejaká dlhočizná správa na Facebooku.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/harry-potter-howler-broom-cjnG4reh4OTDy)

Neviditeľný plášť

Hodil by sa hlavne pri zakrádaní domov po tom, čo ti rodičia prikázali byť doma do polnoci a je už dávno druhý deň. Netreba však zabúdať, že neviditeľný plášť bol veľmi jedinečná vec, preto by nebolo možné, aby ho mal každý.

Veríme, že taký by sa hodil napríklad nášmu bývalému premiérovi po tom, čo dostával od novinárov na tlačovke nepríjemné otázky. Na strane zla by však mohol byť plášť veľmi nepekne zneužitý.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/potter-teencom-magical-28Z3yuEZbllGo)

Mysľomisa

Mnohí si myslia, že je ním Instagram. Rozdiel v mysľomise je v tom, že si do nej ukladáš svoje myšlienky v 100% kvalite. Predstav si, aké by to bolo perfektné, ak by si sa mohol vrátiť k svojim myšlienkam a spomienkam tak, ako si ich práve vtedy prežil. Instagram by oproti mysľomise nemal šancu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/memories-JQKoW7z29IDhm)

Titulná fotka: youtube.com 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
25
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 nepochopiteľných stupidít, ktoré robí každý jeden z nás

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME