Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard

S ukradnutým autom nabúral do policajnej budovy, nafúkal 2,2 promile

Muža obvinili z troch trestných činov, skončil v policajnej cele.


Z trestného činu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla spáchaného v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci a trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinila polícia 63-ročného muža z Medzilaboriec.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, Medzilaborčan využil situáciu, keď 36-ročný muž zaparkoval svoje osobné vozidlo na Dobrianskeho ulici, no ponechal ho bez dozoru naštartované. „Chcel si len rýchlo skočiť do obchodu. Túto situáciu využil 63-ročný muž, ktorý bez súhlasu a vedomia majiteľa auta doň nasadol a odišiel s ním,“ opísala Ligdayová.

Ako dodala, muž s autom išiel po štátnej ceste smerom na Humenné, pričom pred budovou Obvodného oddelenia Policajného zboru Medzilaborce na Ševčenkovej ulici a úmyselne narazil do budovy. Poškodil pritom nielen samotné vozidlo, ale aj budovu polície. „Konkrétne vstupné dvere a dvere vedúce do vestibulu,“ konkretizovala policajná hovorkyňa. Vodiča podrobili dychovej skúške, ktorej výsledok bol pozitívny s hodnotou takmer 2,2 promile. „Opakovanej dychovej skúške sa vodič už odmietol podrobiť,“ dodala Lidayová s tým, že muža na mieste zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť