Sága Star Wars vyvrcholí v epickom finále. Vzostup Skywalkera prichádza do slovenských kín

Finále príbehu, na ktorom vyrastali celé generácie, sa blíži.

Zdroj: Saturn Slovakia

Tento december budú mať fanúšikovia sci-fi veľký sviatok. Už tento týždeň totiž kultová sága Star Wars: Epizóda IX s podtitulom Vzostup Skywalkera zavŕši príbeh, ktorý začal George Lucas v roku 1977 Novou nádejou. A zatiaľ sa zdá, že vyvrcholenie bude poriadne epické.

Koniec ságy Skywalkerovcov

Vo Vzostupe Skywalkera sa odohrá posledný a finálny súboj o podobu celej galaxie. Režisér J. J. Abrams mal zároveň náročnú úlohu, aby všetky príbehové nitky splietol v komplexný celok. Nakoľko sa mu to podarilo, zistíme až pri premiére. Príbehové detaily sú zatiaľ držané pod pokrievkou, ale vieme už, že sa vráti imperátor Palpatine, ale aj Lando Calrissian.

Nakrúcanie filmu bolo, bohužiaľ, zasiahnuté aj tragickým úmrtím Carrie Fisher, ktorá stvárňovala generálku Leiu Organu. Tvorcovia s touto postavou počítali a úmrtie Fisher im tým pádom nutne skrížilo plány.

Podľa tvorcov Abramsa však bude Leia stále kľúčovou postavou príbehu a využije sa nepoužitá stopáž Carrie Fisher z predchádzajúcich epizód. Žiadne digitálne efekty, ako v prípade Rogue One, nám tentokrát nehrozia.

Je tiež pravdou, že minulá epizóda Poslední Jediovia mnohých fanúšikov poriadne nahnevala. Režisér Rian Johnson nezostal svojej povesti nič dlžný a doručil veľmi iné Star Wars, než na aké boli diváci zvyknutí. Niekto jeho prístup velebil, iní ho zatracovali. Pre Abramsa bolo však určite ohromne ťažké na Johnsonovu prácu nadviazať.

V hlavných úlohách uvidíme okrem Fisher pravdaže aj Marka Hamilla, Adama Drivera, Daisy Ridley, Johna Boyegu, Oscara Isaaca, Domhnalla Gleesona, Anthonyho Danielsa, Lupitu Nyong’o, Iana McDiarmida, Billyho Dee Williamsa, Kelly Marie Tran a Richarda E. Granta.

Doterajšie trailery vyzerajú dokonale a poriadne zimomriavkovo, ale ruku na srdce, presne to sme aj čakali. Končí totiž jeden obrovský príbeh, pri ktorom vyrastalo niekoľko generácií. Zatiaľ teda nemáme dôvod pochybovať, že by sa Star Wars: Epizóda IX – Vzostup Skywalkera nepodarila.

Abrams je skúsený tvorca, ktorý už mnohokrát dokázal, že za kamerou dokáže hotové zázraky. Veľkolepý koniec ságy Star Wars si budeme môcť v slovenských kinách vychutnať od 19. decembra 2019.

Saturn Slovakia

Zdroj: Saturn Slovakia

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vianočné knižné tipy pre chlapov, ktorí radi čítajú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME