Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 19.6.2024
sk
Alfréd
cz
Leoš, Leo

Šaľa rieši problém s horiacimi kontajnermi

Náhrada každého kontajnera na komunálny odpad stojí mesto približne 280 eur.


Šalianska radnica rieši problémy s požiarmi kontajnerov na odpad. Ako informoval mestský úrad, v posledných dňoch ich v meste zhorelo už päť.

Vedenie mesta už o horiacich kontajneroch rokovalo s mestskou políciou (MsP). Zástupca náčelníka MsP Miroslav Martinček sa s prosbou o pomoc obrátil aj na obyvateľov mesta.

„Spomínané prípady je ťažké odhaliť, pretože kontajnery vo väčšine prípadov nezhoria veľkým plameňom, ale po vhodení horiaceho materiálu pomaly tlejú a ‚roztápajú‘ sa. Náhrada každého kontajnera na komunálny odpad stojí mesto približne 280 eur. Preto prosíme občanov o spoluprácu. Svoje postrehy môžu hlásiť na čísle 159,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

Shutterstock

Ako doplnila, v Šali je celkovo 84 stojísk s nádobami na odpad. Z nich sú kamerovým systémom pokryté len tie, kde sú polopodzemné kontajnery. Mesto postupne plánuje budovať tento typ stojísk vo väčšine lokalít v meste. „Po ich výstavbe sa následne dobuduje aj kamerový systém,“ dodala Kollerová.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.