Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Salt Bae po finále otravoval Messiho a ďalších hráčov. FIFA už rieši, ako sa dostal na ihrisko

Svojím konaním pobúril mnoho fanúšikov.


FIFA začala vyšetrovať, ako sa známy Salt Bae dostal na ihrisko po finálovom zápase majstrovstiev sveta v Katare. Informuje o tom The Guardian. Turecký šéfkuchár vlastní celý rad reštaurácií Nusr-Et v mestách ako Londýn, Dubaj či New York. Na sociálnych sieťach zdieľal fotky a videá, kde drží, bozkáva a symbolicky posypáva soľou trofej pre víťaza. Svojím konaním otravoval niektorých hráčov Argentíny pri oslavách vrátane Messiho.

Trofeje sa môže dotýkať iba vybraná skupina ľudí, vrátane víťazov a funkcionárov FIFA. Salt Bae však ani do jednej kategórie nepatrí. „FIFA zisťuje, ako niektorí jednotlivci získali neoprávnený prístup na ihrisko po záverečnom ceremoniáli na štadióne.“ Zároveň dodávajú, že prijmú príslušné interné opatrenia.

Pobúril aj fanúšikov

Správanie známeho šéfkuchára pobúrilo množstvo fanúšikov. Dokonca sa predbiehali, kto zanechá trefnejší a kritickejší komentár. Jeden z nich napísal: „Nemali by ste sa dotýkať pohára. Nie ste šampión.“ Ďalší sa pýtal, prečo mu vôbec umožnili vstúpiť na ihrisko a možnosť otravovať hráčov: „Myslel som si, že pohára sa môžu dotknúť iba majstri sveta.“

Paradoxom je, že Salt Bae mal pred zápasom viac fandiť francúzskemu tímu. Vysmiali ho, že je mu úplne jedno, kto vyhral. Hlavne, že si spraví reklamu. Odhaduje sa, že 18-karátová zlatá trofej má hodnotu približne 20 miliónov eur. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa jej nesmie dotknúť bežný smrteľník.

Netreba však zabudnúť, že šéf organizácie FIFA Gianni Infantino v roku 2021 navštívil jednu z reštaurácií známeho šéfkuchára v Dubaji, kde sa s ním dokonca fotil a napodobňoval jeho známu pózu sypania soli. „Pán Nusrat, číslo jedna, najlepší z najlepších, nezabudnuteľný večer v Dubaji,“ povedal Infantino a nazval ho legendou.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.