Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Turecký kuchár Nusret Gökçe, ktorý sa preslávil prezývkou Salt Bae, určite patrí k tým známejším memes. Nusret svoju internetovú popularitu dokázal šikovne využiť na to, aby rozšíril svoj reštauračný biznis do rôznych svetových metropol. Pred niekoľkými dňami otvoril nový podnik v Londýne a internet k nemu nie je veľmi zhovievavý, uvádza Indy100.

Sieť luxusných steakhouseov Nusr-et sa po Turecku, arabských štátoch, USA a Grécku rozšírila o britskú prevádzku. Dalo by sa čakať, že ak si spojíme prestížnu lokalitu v hlavnom meste Spojeného kráľovstva a známe meno šéfkuchára, výsledkom budú poriadne vysoké cenovky. Skutočné ceny nepríjemne prekonali všetky očakávania.

Prestrelené ceny

Na Twitteri sa rozšíril príspevok od chlapíka s prezývkou Jamz. Ten mal možnosť navštíviť a na vlastnej koži otestovať novootvorenú prevádzku v Londýne. Keby sme to chceli podať veľmi jemne, vysoké ceny sa mu rozhodne nepozdávali – najviac ho vytočila položka „4 Red Bully za 44 britských libier (cca 51 eur)“. Pohľadom na fotku bločka sa všetci môžeme presvedčiť o tom, že to nie je jediná položka s poriadne prestrelenou cenou.

Návštevníci nie sú nadšení

Minúť 1812,40 libry (cca 2100 eur) počas jednej návštevy reštaurácie, to nie je niečo, čo sa bežnému smrteľníkovi podarí. U Salt Baeho to však ide veľmi jednoducho. Najdrahšou položkou na bločku je Giant Tomahawk steak, ktorý stojí 630 libier (cca 740 eur). Jeden steak teda stojí o niečo viac ako je aktuálna minimálna mzda na Slovensku. Síce hovoríme o luxusnej reštaurácii, ceny považujú za nerozumné aj ľudia z branže, ktorí sa vyjadrili.

Medzi nezvyčajnými položkami, ktoré si môže (dostatočne zabezpečený) návštevník Nusr-et dopriať, sú aj zlatom pokryté hamburgery a steaky. Takýto kúsok ochutnala aj britská celebritka Gemma Collins, ktorá do londýnskeho steakhousu zavítala krátko po otvorení.

Zdroj: indy100.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.