Piatok 19.8.2022
sk
Lýdia
cz
Ludvík

SaS stále trvá na odchode Igora Matoviča

Ak Matovič do septembra neodíde, vládu opustia ministri zo strany SaS.


Koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) jednomyseľne prijala vo štvrtok 28. júla na Republikovej rade SaS rozhodnutie, aby líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a minister financií Igor Matovič odstúpil zo svojej funkcie a odišiel z vlády. Ak Matovič do septembra neodíde, vládu opustia všetci ministri za SaS. Na tlačovej besede o tom informoval predseda strany Richard Sulík.

Dôvodom je podľa Sulíka „rozvrat verejných financií, schvaľovanie hlúpych, až škodlivých vecí za pomoci fašistov a znásilňovanie legislatívneho procesu“. Dodal, že súčasný stav nie je únosný a na republikovej rade dali splnomocnenie novému tímu, ktorý bude vyjednávať o novej koaličnej zmluve.

„Tím bude zložený z troch členov. Pôjde o ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú, ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga, súčasťou budem aj ja,“ dodal Sulík. Predseda SaS tvrdí, že nový tím bude vyjednávať iba o zmluve, ktorej súčasťou nebude minister financií Igor Matovič. „Kolegovia z OĽaNO teraz stoja pred rozhodnutím, či uprednostnia stranícky záujem, a teda budú stáť pri Matovičovi, alebo uprednostnia záujem Slovenska pred menšinovou vládou,“ doplnil líder líberálov.

Strana SaS je pripravená vstúpiť do „novej koalície, ktorá dokončí toto volebné obdobie so cťou a rozvážnosťou“. Sulík tvrdí, že už veľakrát od svojich zásad ustúpili. Priznal, že Igora Matoviča už v minulosti kontaktoval, aby sa uzmierili, no predseda OĽaNO si stále stál za svojím.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť