Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Šaty pred, vedľa, cez modelku či ramená na Draculu. Parížsky týždeň módy nikdy nesklame

Haute couture je plná nápadov na meme content.


Na tohoročnom Paris Haute Couture Week si mohol vidieť viacero dizajnérskych skvostov, no niektoré, okrem fresh originality, boli bizarné až komické. Holandskí dizajnéri Viktor Horsting a Rolf Snoeren si uzurpovali všetku pozornosť kolekciou rób hodnej meme. Modelky kráčali v šatách vyrobených naopak, nabok, dokonca diagonálne. Nosili ich vo všetkých možných uhloch.

Fashion zmysel pre surrealizmus

Jednej modelke trčal živôtik vedľa hlavy a sukňa krížila telo. Iná mala šaty horizontálne, živôtik vpredu a sukňu vzadu. Jej telo bolo vsadené do otvoru v strede.

Ďalšia bola obetovaná róbe popierajúcej gravitáciu. Jej tvár prekrývala spodná časť, takže nič nevidela. Umenie kráčať naslepo mala evidentne vycibrené. Aby to nestačilo, jedny zo šiat akoby kráčali pred modelkou.

Módny dom opísal kolekciu ako prehliadku snových, no zároveň surrealistických modelov. Návrhár Rolf Snoeren vysvetlil: „Je to absurdný pohľad na stereotyp istého typu ženskosti – klasickej siluety z histórie, reinterpretovanej dnešku.“

Podľa komentárov fanúšikov módy je táto performance skôr nepochopená.

„Módny týždeň sa stáva cirkusom.“ 

„Povedz, že ti došli nápady bez toho, aby si povedal, že ti došli nápady.“

„Je celkom zrejmé, že títo návrhári haute couture sú úplne bez nových nápadov a konceptov. Buď prichádzajú s hlúposťami, ako je táto, alebo len recyklujú nápady spred 20 rokov.“

Profimedia

Ich predošlá kolekcia tiež dala zabrať brániciam

Rovnaký módny dom Viktor&Rolf upútal pozornosť aj kolekciou Spring/Summer 2022 v štýle Nosferatu, kde otázka Čo na mňa robíš ramená? je akosi doslovná.

Dominantou výnimočnej siluety boli drsné, vysoké, hranaté plecia pripomínajúce film Nosferatu z 20. rokov minulého storočia. Dlhé drápy, temný pohľad a vamp líčenie boli čerešničkou návratu klasického Draculu.

Profimedia
Profimedia
Profimedia

Tento dizajn je tiež prirovnaný k filmovým ikonám ako strýko Fester z rodiny Addamsovcov či Gru z Mimoňov.

Obe kolekcie návrhárov sú nesporne pôsobivé dizajnérske výstupy, hoci nie je to presne ten druh outfitu, ktorý si ráno hodíš na seba. Teda nie väčšina. A to je pointou tejto šou.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.