Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Milovníci napätia a mrazivej atmosféry si prídu na svoje. V slovenských kinách totiž v týchto dňoch štartuje zaujímavo vyzerajúci sci-fi horor Pod vodou. Zrežíroval ho William Eubank a zavedie nás v ňom do podmorského vedeckého laboratória na morskom dne.

Pracovať v takýchto podmienkach rozhodne nie je žiadny med. Všade je tma, laboratórium čelí silnému tlaku a mrazivej vode. Pracovníci na čele s mladou Norah Price v týchto obrovských hĺbkach vykonávajú sondážne vrty do morského dna.

Všetko sa však skomplikuje, keď ich zastihne silné zemetrasenie a musí dôjsť k evakuácii. Tá však nebude vôbec jednoduchá. Pracovníci totiž prídu na to, že ich vrty zrejme prebudili niečo, čo malo radšej ostať spať. Začína šialená naháňačka, pri ktorej pôjde o život.

Hlavné úlohy si v snímke strihli Kristen Stewart, Vincent Cassel, T. J. Miller, Jessica Henwick, John Gallagher Jr. a Mamoudou Athie. Podľa doterajších upútaviek sa zdá, že nás v kinosálach čaká poriadne napínavý a tiesnivý hororový zážitok. Kvalitných podmorských hororov nikdy nie je dosť, takže my v kine rozhodne chýbať nebudeme.

Rozhodne lákavo pôsobí aj obsadenie. Kristen Stewart už dávno dokázala, že je mimoriadne schopnou herečkou, Vincent Cassel je overený profík a T. J. Miller či John Gallagher Jr. už tiež mnohokrát potvrdili svoje kvality.

Podľa trailerov sa zdá, že by sme mohli dostať žánrovku, ktorá by dokázala zúročiť atraktívne prostredie a z neho vyplývajúcu klaustrofóbiu. Pridaj si k tomu záhadné zlo, ktoré sa hlavným hrdinom podarilo nechtiac prebudiť, a máš tu recept na solídne napínavú jazdu. Pod vodou dorazí do slovenských kín už 9. januára 2020.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť