Scumbag Steve, Bad Luck Brian a ďalší. Ako vyzerajú známe meme tváre po rokoch?

Ľudia sa menia, memes zostávajú.

Mnohé z týchto memes zažili svoju najväčšiu slávu pred piatimi až desiatimi rokmi. V prostredí internetu je to celá večnosť. Viaceré formáty už dnes nemajú využitie, stále ale tvoria nezabudnuteľnú časť histórie humoru. Len málokedy si pri populárnych memes kladieme otázku, kto sú vlastne ľudia, ktorí sú na nich zobrazení. Najväčším fenoménom sa predsa len podarí stať sa verejne známymi osobnosťami a získať celebritný status aspoň na krátky čas.

Keď meme zostarne, títo ľudia sa vytratia z nášho povedomia. Poďme sa ale k niekoľkým z nich vrátiť, pripomenúť si dôvody ich popularity a pozrieť sa, ako sa v priebehu rokov zmenili. Hoci ich sláva je vecou minulosti, ich životy navždy poznačila. To neplatí len o ľuďoch, ale aj o zvieracích osobnostiach.

Success Kid (Sam Griner)

Meme vzniklo v roku 2007 po tom, ako Laney Griner pridala na Flickr fotku svojho syna z pláže. Fotografia zachytáva okamih, keď sa malý Sam pokúša jesť piesok. Kto by neodolal. Prvá verzia meme spájala zovretú päsť s ničením pieskových zámkov, až neskôr sa stala symbolom úspechu. Laney tvrdí, že Sam sa za svoju „meme kariéru“ hanbí a nechce s ňou byť spájaný.

Disaster Girl (Zoe Roth)

Fotografia, z ktorej sa vyvinulo meme, vznikla počas požiaru v Severnej Karolíne. Oheň bol pod kontrolou požiarnikov, preto si z neho nikto nerobil ťažkú hlavu a vôkol sa prechádzalo množstvo ľudí. Dievčatko s nenapodobniteľným úsmevom bolo neskôr fotošopované k rôznym katastrofám z ľudských dejín. Dnes je Zoe na záber hrdá a práva na fotografiu odmieta predať. Uvažovala dokonca o tom, že by na nej nejakým spôsobom začala zarábať a získala tým peniaze na vysokoškolské štúdium.

Side-Eyeing Chloe (Chloe)

Dievčatko so znepokojeným výrazom v tvári pozná každý. Čo ale túto grimasu vyvolalo? Celkom nečakane to má na svedomí cesta do Disneylandu, ktorú rodičia oznámili jej a sestre Lily. Perfektný reakčný obrázok si získal fanúšikov po celom svete. Objavil sa dokonca blog Chloe Queen of Everything, ktorý pridáva portréty rôznych osobností s prirobenou tvárou Chloe. Malá celebrita v roku 2017 dokonca zavítala do centrály Googlu.

Doge (Kabosu)

Vo februári v roku 2010 japonská vychovávateľka v škôlke ani len netušila, že práve píše dejiny. Atsuko Sato na blog pridala fotografie svojho Shiba Inu psíka s menom Kabosu. Elegantný záber Kabosuho, pózujúceho s prekríženými labkami sa stal svetoznámym meme. Hoci na blogu, na ktorom sa Doge preslávil, je posledný príspevok z roku 2016, Kabosu je stále aktívny. Na oficiálnom Instagramovom účte neustále pribúdajú jeho fotografie pri rôznych činnostiach.

Overly Attached Girlfriend (Laina Morris)

V roku 2012 Laina Morris zverejnila video parodizujúce Bieberov song Boyfriend. Laina v ňom text piesne pozmenila na romantický príbeh z pohľadu šialenej stalkerky. Túto rolu dievča zahralo skutočne dobre, pretože čoskoro sa jej tvár stala symbolom meme, znázorňujúce všetky šialené frajerky. Laina si kvôli sláve aj mnoho vytrpela, pretože jej davy fanúšikov neustále narúšali súkromie. Dnes sa stále môže pýšiť obrovskými (maniakálnymi) očami, v ktorých by sa nejeden stratil (bez stopy aj napriek celonárodnému pátraniu).

Ridiculously Photogenic Guy (Zeddie Smith)

Ridiculously Photogenic Guy je niekto, kto vždy dobre vyzerá, každý ho má rád a ženy mu nedokážu odolať. Meme vzniklo nečakane počas behu Cooper River Bridge Run v Južnej Karolíne. Jeden z divákov na fotografii zachytil skupinku bežcov a medzi nimi aj Zeddieho Smitha. Zeddie Smith vyzerá na zábere naozaj neskutočne fotogenicky. Bežec má svoje meme rád a teší sa, že mal možnosť stať sa súčasťou niečoho pozitívneho.

Trying To Hold A Fart Next To A Cute Girl In Class (Michael McGee)

Za vznik tohoto meme je zodpovedný sám jeho protagonista. Michael McGee na Reddite uverejnil svoju fotku zo školy s popisom „Snaha zadržať prd vedľa pekného dievčaťa“. Fór sa podaril a z obrázku sa rýchlo stalo rozšírené meme. Michael ľutuje jediné – že si fotografiu nedal okamžite ochrániť značkou. Vďaka popularite snímky by mohol tak zarobiť riadny balík peňazí.

Bad Luck Brian (Kyle Craven)

Večný lúzer Bad Luck Brian patril v čase svojej slávy medzi najpoužívanejšie memes. Všetko, čo sa pokaziť dalo, sa v jeho živote pokazilo. Túto známu fotografiu si Kyle nechal spraviť počas fotenia v siedmom ročníku školy. Riaditeľ nabral dojem, že chlapec naschvál robí hroznú grimasu a preto sa Kyle musel odfotiť ešte raz. Skutočný Kyle Craven nemôže tvrdiť, že by mal v živote smolu – práve naopak, pochválil sa, že v rozmedzí dvoch týždňov kedysi vyhral Xbox 360 a Sony PSP.

Grumpy Cat (Tardar Sauce)

Grumpy Cat je prezývka, ktorú dostala mačička s menom Tardar Sauce. Znechutený výraz zvieratka sprevádzali popisy o tom, ako všetkých a všetko nenávidí. Grumpy Cat sa môže považovať za jedno z komerčne najúspešnejších memes – mačka zarába na bohatej kolekcii suvenírov či vystúpeniach v televízii a na rôznych podujatiach. V roku 2015 sa objavila dokonca aj komiksová séria s Grumpy Cat v hlavnej role.

Blinking White Guy (Drew Scanlon)

Drew Scanlon je herný dizajnér, ktorý v minulosti pre herný web Giant Bomb. Legendárny okamih nastal počas streamovania toho, ako Drew sledoval svojho kolegu Jeffa pri hre Starbound. Široko uplatniteľný gif patrí dodnes medzi najpopulárnejšie reakcie. V roku 2017 získal dokonca titul „Gif roka“. Niet sa čomu čudovať, každodenné udalosti nám dali dosť príležitostí využiť práve toto gifko. Rok 2018 je na tom zatiaľ podobne.

Scumbag Steve (Blake Boston)

Scumbag Steve a jeho šiltovka sa zapísali do dejín internetovej kultúry. Meme vždy spoľahlivo znázornilo rozličné negatívne vlastnosti, predovšetkým potrebu „vydrbávať“ s druhými ľuďmi. Fotografia Blakea Bostona (vyhotovená jeho mamou) sa do celého internetu rozšírila z Redditu v roku 2011. V rozhovore pre Know Your Meme Blake uviedol, že nič neľutuje a meme sláva je skúsenosť, ktorá ho posunula ďalej. Imidž zlého chlapca mu zostáva dodnes.

Hipster Barista (Dustin Mattson)

Hipstri boli vždy skvelým terčom pre satiru, nemožno sa preto čudovať, že Hipster Barista toho dostal naložené poriadne veľa. Dustin Mattson, ktorý skutočne pracoval kaviarni sa nechtiac stal fackovacím panákom pre všetkých odporcov hipstrov. Po rozšírení meme web eater.com Dustina vyspovedal. Nikoho neprekvapí, že situáciu nebral s humorom a vyjadroval pohoršenie nad tým, že si ľudia uťahujú z jeho vysokohodnotnej profesie.

Zdroj: boredpanda.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
56
Haha
Woow Woow
11
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Litva promuje svoje hlavné mesto trochu kontroverzne. Prirovnala ho k erotogénnej zóne.

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME