Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Všetci túžime po pokojnom a šťastnom živote, ale iba málokto z nás je ochotný pre to niečo aj urobiť. Ak chceme dosiahnuť pokoj, potrebujeme rovnováhu – či už medzi prácou a zábavou, činorodosťou a trpezlivosťou, míňaním a šetrením, smiechom a vážnosťou, odchádzaním a zostávaním…

Určite si si všimol, že ak ti v istej oblasti života chýba rovnováha, bývaš vyčerpaný a trápi ťa mnoho iných nepríjemných pocitov. V takomto prípade reaguješ na životné situácie inak, než by si reagoval za bežných okolností, a veľmi ľahko si môžeš privodiť pocit nespokojnosti, frustrácie a hnevu.

V prípade, že sú ti vyššie napísané riadky povedomé, máme pre teba tip na skvelú motivačnú knihu, ktorá ti otvorí oči a pomôže ti pochopiť, prečo je sebaláska kľúčom k spokojnému životu.

Novinka Dobré vibrácie, dobrý život od mentálneho kouča Vexa Kinga, ktorú vydalo vydavateľstvo Tatran, ti ukáže cestu, ako si nastaviť v živote rovnováhu, mať rád sám seba a ako si pritiahnuť do života to, po čom najviac túžiš.

Facebook / Vex King

Kto je Vex King?

Vex King je kouč a tvorca obsahu v sociálnych médiách a preslávil sa najmä na Instagrame. Otec mu zomrel, keď mal šesť mesiacov, a matka sama vychovávala svoje deti v duchu indických tradícií.
V detstve zažil biedu, bezdomovectvo, rasistické útoky, napriek tomu sa dobre učil a vyštudoval odbor podnikové informačné systémy.

Zamestnal sa ako systémový analytik, potom sa začal venovať hudobnej produkcii, kde spolupracoval s mnohými hudobnými hviezdami. Pri práci prichádzal do kontaktu s ľuďmi, ktorí ho často žiadali o radu v rôznych životných situáciách, a tak sa postupne začal venovať poradenstvu a mentálnemu koučingu.

Popritom sa na internete delil s čitateľmi o svoje myšlienky a ohromilo ho, aký mali obrovský ohlas. Do roka získal na Instagrame stotisíc sledovateľov. Jeho manželka Kaushal má na Youtube takmer dva milióny sledovateľov a je najúspešnejšou ázijskou guru krásy. Svoj úspech pripisuje vo veľkej miere Vexovmu vplyvu.

Vex King sa stal výraznou osobnosťou v oblasti osobného rozvoja.

Svoje hlboké duchovné poznanie sprostredkúva ostatným jednoducho a zrozumiteľne, často sa opiera o príbehy z vlastného života a ponúka praktické riešenia.

Facebook / Vex King

O čom táto kniha je?

Kniha Dobré vibrácie, dobrý život prináša odpovede na mnohé otázky, ktoré si často kladieme: Ako sa naučiť mať rád samého seba či samu seba? Ako zmeniť negatívne pocity na pozitívne? Dá sa nájsť trvalé šťastie? Svetoznámy motivátor a instagramový guru Vex King odpovedá na tieto otázky a ešte množstvo ďalších.

Nájdeš v nej inšpiráciu k tomu, aby si sa staral o seba, prekonal negatívnu energiu a na prvé miesto kládol seba; pestoval vo svojom živote pozitívne návyky vrátane všímavosti a meditácie; zmenil svoje presvedčenie a otvoril sa nevídaným možnostiam; realizoval svoje ciele pomocou osvedčených techník; prekonal strach a splynul s vesmírom a našiel svoj životný zámer a stal sa pre druhých životným majákom.

Ak zmeníš svoje myslenie, cítenie, reč a konanie, začneš meniť svet.

Táto kniha povzbudí každého, kto hľadá cestu z temnoty, a ponúka nástroje, ktoré mu na nej pomôžu.

Ria Veresová / EMEFKA

Čo nás na tejto knihe zaujalo?

Motivačné knihy človek buď miluje, alebo nenávidí. Čo sa nás týka, kniha Dobré vibrácie, dobrý život patrí jednoznačne medzi knihy, ktoré sme si zamilovali už pri prvom čítaní. Konečne sme natrafili na autora, ktorý (už ako z názvu knihy vyplýva) smeruje čitateľa k tomu, že sebaláska je kľúčom ku skvelému životu.

Môžeš mať nekonečne veľa všetkého, ale pokiaľ nemáš rád sám seba takého, aký si, nemáš nič.

Teda, môžeš mať – ale akurát tak nešťastný, deprimujúci život, ktorý ťa nebude napĺňať a ktorý pravdepodobne iba premárniš tým, že sa budeš neustále sťažovať. A povedzme si úprimne – o niečo také nikto z nás nestojí.

Ak chceš mať šťastný život, musíš vysielať dobré vibrácie, ktoré ti pritiahnu do života veci s podobne dobrými vibráciami. Zaujíma ťa, ako to dosiahnuť? Prečítaj si a zamysli sa nad radami a životnými lekciami, ktoré autor prehľadne rozdelil a opísal v siedmich častiach.

Dozvieš sa mnoho nových informácií o vibráciách; pozitívnych návykoch; meditácii; o tom, ako prijať samého seba; o práci mysle; ako si privolať splnenie cieľov; ale aj o bolesti a životnom poslaní, bez ktorých by sme neboli kompletní. Obzvlášť chválime prehľadné spracovanie a zrozumiteľný a pútavý štýl, akým autor knihu napísal.

Knihu Dobré vibrácie, dobrý život si môžeš objednať tu.
Ria Veresová / EMEFKA

Zaujímavosti z knihy, ktoré by mohli upútať tvoju pozornosť

Ako spoznáš chronického prokrastinátora?

• odkladá povinnosti na neskôr alebo na poslednú chvíľu
• najprv sa venuje menej naliehavým úlohám
• pred tým alebo počas toho, ako niečo robí, sa rozptyľuje
• rieši veci len vtedy, keď sa im už nedá vyhnúť
• tvrdí, že nemá na niečo čas
• čaká na správny čas alebo náladu, aby niečo urobil
• často úlohy nedokončí vôbec

Tipy, ako zvíťaziť nad prokrastináciou:

• Zbav sa všetkých možných rozptýlení, aj keby to malo znamenať, že zmeníš svoje prostredie.
• Niečím sa motivuj, aby si dosiahol cieľ.
• Rob si prestávky a využi ich na niečo príjemné.
• Zapoj kreativitu a zatraktívni si svoje úlohy.
• Požiadaj o pomoc, ak to potrebuješ.
• Vyvoď dôsledky, ak nesplníš, čo si si predsavzal.
• Oznám svoje závery dôveryhodným priateľom.

Shutterstock
Splň si svoje ciele tým, že si ich zapíšeš. Ako?

• Ciele si zapíš na papier – vytvor „čarovný odtlačok“ vo svojej mysli, ktorý sa prehĺbi zakaždým, až ich uvidíš napísané svojím rukopisom.
Buď úprimný – napíš ich presne tak, ako si ich želáš. Mysli vo veľkom a veľa dostaneš.
Píš v prítomnom čase – svoje ciele si zapisuj tak, akoby si ich už dosiahol.
Stanov si pozitívne ciele – sústreďuj sa na to, čo chceš, nie na to, čo nechceš.
Píš vlastným štýlom – používaj pri zapisovaní štýl, akým aj rozprávaš, aby si sa na ne ľahko naladil.
Buď konkrétny – pridaj čo najviac detailov. Čím jasnejší bude cieľ, tým jasnejší bude výsledok.

Ria Veresová / EMEFKA

V prípade, že ťa kniha Dobré vibrácie, dobrý život zaujala, máme pre teba dobrú správu – pred pár dňami autor vydal novinku Healing Is the New High. Je pravda, že ešte nemáme potvrdené, či sa u nás chystá preklad, ale pevne dúfame, že sa knihy čoskoro dočkáme. Zatiaľ ti držíme palce na ceste za tvojím lepším ja a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Vydavateľstvo TATRAN spol. s. r.o.


Ako hodnotíš tento článok?

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť