Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Šéf firmy počas videohovoru vyhodil 900 zamestnancov. Zožal za to ostrú kritiku

Zamestnancov tiež obvinil z toho, že spoločnosť okrádajú a sú leniví.


Dostať výpoveď je vždy nepríjemné. Ale dostať výpoveď prostredníctvom videohovoru a ešte krátko pred Vianocami, tak to už je naozaj kruté. A aby toho nebolo málo, šéf online spoločnosti Better.com takýmto spôsobom vyrazil rovno 900 svojich zamestnancov!

Ako píše portál CNN, šéf spoločnosti Vishal Garg sa so svojimi zamestnancami nepáral. Prostredníctvom telefonátu na Zoome im oznámil, že končia. „Nebudú to správy, ktoré budete chcieť počuť,“ povedal im Garg. „Ak ste v tomto telefonáte, ste súčasťou nešťastnej skupiny, ktorá končí. Od tejto chvíle vo firme končíte.“

Vraj nemal inú možnosť

Garg tiež uviedol, že toto rozhodnutie sa mu nerobilo jednoducho a že jedným z dôvodov prepúšťania je aj „nízka efektívnosť a produktivita“ zo strany zamestnancov. Dodal tiež, že podobný vyhadzov robí druhýkrát vo svojom živote, pričom pri prvom nedokázal zadržať slzy. „Tentokrát budem, dúfam, silnejší,“ povedal, pričom nepohol ani brvou.

Zamestnancom ďalej vytkol, že mnohí z nich pracovali len dve hodiny denne, ale uvádzali si, že ich odpracovali osem.

Shutterstock

Záznam celého hovoru jeden zo zamestnancov nahral a umiestnil na internet. Garg v ďalšom vyhlásení uviedol, že ho táto situácia neteší, a že je „vždy nepríjemné vyhadzovať ľudí v tomto ročnom období“, ale že nemal inú možnosť. Mnohých však spôsob, akým to urobil, poriadne nahneval. Následne sa Garg v maili za svoje správanie ospravedlnil.

„Uvedomujem si, že spôsob, akým som tieto správy komunikoval, urobilo túto ťažkú situáciu ešte horšou,“ napísal. „Hlboko ma mrzí a som odhodlaný sa z tejto situácie poučiť, aby som bol takým lídrom, akého odo mňa očakávate.“ V minulosti sa už Garg dostal pod paľbu kritiky, keď sa zistilo, že zamestnancom nadával a tvrdil, že ho „strápňujú“.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.