Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita

Šéf TikToku popiera zdieľanie údajov užívateľov s čínskou vládou

Mimoriadne populárna sociálna sieť TikTok má na celom svete asi miliardu používateľov.


Generálny riaditeľ spoločnosti TikTok odmietol tvrdenia, že prevádzkovateľ videoaplikácie postupuje osobné údaje amerických užívateľov vláde v Pekingu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP. Šou C‘ Čche sa má vo štvrtok (23. 3.) zúčastniť na vypočúvaní v americkom Kongrese.

„TikTok nikdy s čínskou vládou nezdieľal žiadne údaje a ani nedostal takúto požiadavku. (…) Takejto požiadavke by ani nevyhovel, aj keby bola niekedy vznesená,“ plánuje povedať Šou C‘ Čche americkým zákonodarcom podľa v stredu zverejnených úryvkov z pripravovaného vystúpenia.

Shutterstock

Materskú spoločnosť TikToku ByteDance nevlastní a ani nekontroluje žiadny vládny alebo štátny subjekt, pokračoval. „Dovoľte mi povedať to jednoznačne – ByteDance nie je agentom Číny ani žiadnej inej krajiny,“ zdôraznil.  Šou C‘ Čche má v americkom Kongrese vypovedať v súvislosti s možným postupovaním osobných údajov čínskej vláde a ďalšími záležitosťami.

Mimoriadne populárna sociálna sieť TikTok má na celom svete asi miliardu používateľov. Len v USA TikTok používa viac ako 100 miliónov ľudí, najmä z radov mladšej generácie. V ostatných rokoch sa sieť dostala na Západe pod prísny dohľad pre obavy, že by mohla Pekingu poskytovať prístup k citlivým údajom používateľov z celého sveta.

Kongres USA už vlani v decembri schválil zákaz používania TikToku na služobných zariadeniach svojich zamestnancov. Z bezpečnostných dôvodov sa pre tento krok rozhodli viaceré ďalšie krajiny, ako aj Európska komisia, Európsky parlament i Rada EÚ.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje